Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ,,zasek pc pri nacitani,,

Dobré odpoledne přijdu ze školy zapnu pc a mám to nadstavene, že misto nějakych načítaní vidím screen MSI ... vždy cca 3-5 sekund ale tet jsem čekal cca 4 minuty, než se to načetlo jen prostě zasek screenu a nic se neděje a pak už se normal načte windows už jsem to kdyby měl pak jsem měl pc pryč na přeinstalovaní + vyměnění pamětí a už to bylo ok cca 3 tydny dnes to začlo zase dělat kdo ví jak to vypnout v biosu nebo něco takového prosím radu díky :(

A robi to aj pri restarte alebo pri kazdom zapnuti alebo nahodne alebo co?

Caka to v BIOSe, pricina moze byt ze zblbli nastavenia BIOSu kvoli tomu ze je vybita knoflikova baterka na zakl.doske, alebo moze byt ze hlada nejaky disk (blbne disk alebo je problem s kablom k disku apod), alebo je nejaky HW problem so zakl.doskou alebo zdrojom (starnu kondenzatory apod), atd. Pricin moze byt vela. Je nutne najprv napisat ako casto sa to deje a prip. experimentalne zistovat v com asi je problem a potom problem napravit (dotlacenim kabla alebo vymenou baterky alebo vadneho komponentu).

P.S. ked stlacis klavesu Esc tak by malo zmiznut to logo MSI (alebo si vypni to logo v BIOSe, napr. Quiet boot na disabled alebo Boot logo na disabled apod) a budes vidiet co vypisuje BIOS a teda aj ze kedy presnejsie to zastane.

Řešil jsem následovně.

reset pc v biosu jsem vypl logo.

reset pc. (vypnul zapnul) vypisovalo to, něco o tom, že to nemůže najít hdd jako před tím a načítalo se to tak jsem vypl pc rozdělal od hdd jsem vyměnil ten červený pásek.

vypl pc

zapl pc už nic nenaskakovalo, tak jsem ho zapl do winu zkusil jsem znova vše ok ... moc díky. za rady