Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RADEON HD 4770 ?

Dobrý den, potřeboval bych názor odborníka. Vlastním téměř 3 roky starý počítač, zatím je to ještě slušná mašinka, ale její nejslabší částí je, zdá se, grafická karta. Do teď tam mám GIGABYTE 7600 GT 256MB, ale uvažuji, za tak krásnou cenu a pro tak nádherný výkon, o RADEONu HD 4770. Jenomže... V PC mám základní desku GIGABYTE 8I945PLG chipset Intel 945, a nevím, jestli není už moc stará. Myslím, že je tam PCI-E 1.0 nebo tak nějak. A dneska ty karty jsou na rozhraní PCI-E 2.0. Tudíž mě zajímá, jeslti nebude ta 4770 nějak limitována mou základní deskou ? Jestli ta deska je schopna vycucnout z 4770 100% ?

Chápete, něco jako kdyby jste chtěli použít USB flash disk s rozhraním 2.0 na zařízení s podporou max 1.0.Taky to bude limitováno. Hm ?

Díky za radu. Alex

Ten rozdíl mezi je velice malý, řekl bych téměř žádný. U novějších karet to bude v řádu procent, ale nic drastického.. Spíš bych se zaměřil na procesor.. Ten může být mnohem víc nedostačující než MB. Na tuto kartu aspoň nějaké solidní core2duo.. jinak se ti karta bude flákat..