Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Explorerem

Zdravím..mám takovej problém..v poslední době se mi stává, že se mi zasekává Internet Eplorer, když brouzdám po netu..když otevřu jedno okno tak je to oukej, ale jakmile si těch oken otevřu víc najednou, tak se mi to skoro pokaždý sekne a musím dát "Ukončit aplikaci" čímž pochopitelně zavřu všecky okna.. Dle stystému mám verzi 6.0.2800.1106.xpsp1.020828-1920

Tušim, že je problém asi v tom, že mám Windows XP se service packem 1, ale vzhledem k mýmu hardwaru instalace SP2 nepadá v úvahu, pač už by to ten kepl co mám neutáhl.

Dík za radu

Ahoj, mám následující:

Procesor Intel Pentium III
551MHz
192 MB RAM

Disk 6,04GB a z toho 904MB volnejch

Takže když si nainstaluju Firefox nebo Operu, mohl bych se tomu problému se zasekávánim vyhnout?

Ještě mám dotaz..nemáš linky na nějaký kvalitní free antiviry a firewally, co mi budou běhat i pod SP1?

Díky za info

pokud vyčistíš automaticky se spouštějící bordel po startu (třeba msconfig.exe: po spuštění - skoro vše, nebo si počti v logu hijackthis), start i reakce windows za běhu se může viditelně zrychlit - čili není důvod nejít do sp2.

kdo používá na internetu xp sp1 je sebevrah, ten systém je nezalátatelný - procesy pod ním nebyly pořádně testovány na záměrné chyby typu přetečení zásobníku - xp do sp1 je jako všechny windows 10 let předtím odbytá verze.

pokud máš starší hw, levným a účinným lékem bývá zvětšení ram (předpokládáme aspoň pII, raději pIII)

Ahoj, mám pIII 551MHz, ale s ramkou jsem na tom bídně, jen 192MB a navíc mám malej disk, pouze 6,04GB a z toho 904MB volnejch. Je to komp co mám v práci a šéfovi se do toho moc investovat nechce, tak se snažim vystačit s tim co mám teď, ale občas je to problém, protože spousta novejch programů už vyžaduje SP2.

Jinak ohledně čištění v msconfig.exe, tak do toho se mi moc pouštět nechce, protože ne uplně rozumim tomu, co mazat mužu a co ne..

64MB moduly vyhaž, ty jsou k ničemu.
potřebuješ doplnit 1-2ks 256mb na minimálně 384, raději 512mb.

to nemáte ve firmě volně ležící starý disk 20-40gb? (nebo aspoň druhý disk zvlášť pro data?)
tvůj 6gb by se naklonoval na ten nový, slušný admin by ho radši rozdělil na systémový a datový oddíl, klonovat oddíly umí ghost.

s čištěním přes msconfig.exe ti zručně poradí firemní admin, v případě příliš velké zasr... systému by ti měl i sebrat admošská práva :)