Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA nebo ATA ?

Dosluhuje mi v PC vypalovačka s rozhraním ATA. Chci koupit novou, ale prý je lepší rozhraní SATA ( na ZD mám i SATA vstupy ). Jaký je rozdíl? SATA vypalovačky jsou přitom paradoxně levnější než ATA.

Záleží na tom jestli v počítači SATA (sata2) máš a jestli to není jedno z prvních /různé SATA1 přibastlené k via kt600 a podobně/. Pokud jsou na desce 2konektory ide až pro 4 zařízení bude se jednat o starší desku zřejmě s 2x sata1 a tam bych asi doporučil spíš pata.

Pokud máš v pc dost volných sata2 konektorů neváhal bych a bral sata.

Pod to se do posledního písmene podepisuju. Ovšem jen doplním, že i desky (hlavně ty vybavenější)s KT600 mívaly občas pro SATA řadič třetí strany, protože ten nativní se opravdu nedal rozumně použít.
S tím dodatečným řadičem (tuším dodával Promise) to bylo OK.