Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pascal-vývojový diagram

Dobrý den.V pasclau už mám hotový program na výpočet kvadr.rovnic.Ale vůbec si nevím rady s vývjovým diagramem.Prosím o pomoc :-).
Program:
Program Kvadr_rovnice;
Uses crt;
Var a,b,c,x1,x2,D:real;
begin
Writeln('Program pro vypocet kvadr. rovnice');
Writeln('Resi rovnice ve tvaru a*x*x+b*x+c=0');
write('Zadejte cislo a : ');
readln(a);
write('Zadejte cislo b: ');
readln(b);
write('Zadej cislo c: ');
readln(c);
D:=b*b-4*a*c;
if d>=0 then begin
x1:=(-b+sqrt(d))/(2*a);
x2:=(-b-sqrt(d))/(2*a);
writeln('Koreny rovnice jsou : ');
writeln('x1 = ',x1:1:3);
writeln('x2 = ',x2:1:3);
end
else writeln('Nema reseni');
end.

Mimo smysl dotazu, ale přece jen. V řádku

else writeln('Nema reseni');

přepsat text na "Nemá řešení v oboru reálných čísel". Protože pokud není specifikován obor, pak můžeme předpokládat třeba čísla komplexní a v oboru C tato rovnice řešení má.

Pavel