Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lze na můj stolní počítač HP Pavillion dát Windows XP?

Dobrý večer, měl bych dotaz. je to už delší dobu, co jsem zde řešil jak hodit Vista Home premium do továrního nastavení, protože v 85% pokusů nešly nastartovat. Podařilo se, týden byl klid, a teď pc zase nastartuju až napopáté, a když náhodou napoprvé, tak naprosto nesmyslně nefunguje Wi-Fi (která se stejně za ty 4pokusy rozběhne). Takže toto se mi vyřešit nepodařilo, a proto říkám Stop Vistám, a zajímalo by mě, jestli lze na můj stolní počítač HP Pavillion dát Windows XP... Mohu požádat o radu, nebo doporučení? Děkuji :-|
Změna předmětu, původně: Vista hnus (karel)

Problem asi nebude vo viste ale skor v pouzivateli (zavirenie) alebo v Hardware (nejaka vada, RAM, disk apod).

Ovladace pre HP sa hladaju na www.hp.com, niekde si tam najdes sekciu support/downloads. Ale pre XP uz zvycajne ovladace nie su (ale treba pozriet ci tam k svojmu PRESNEMU TYPU notebooku budes mat ovladac pre XP pre chipset, grafiku, audio)

Na webe HP su na to len ovladace pre Vistu.
Ale ked je to desktop tak nebude problem najst si ovladace na komponenty ktore v tom PC su (chipset, grafika, zvukovka, sietovka), napr. pouzijes everest home a ovladace si najdes na weboch vyrobcov tych komponentov ktore mas v PC (P.S. alebo si ich najdes googlom od niekoho kto ich uz hladal, a stiahnes, link mas napr. v predch. prispevku :)

OMG naserviruje ti link na ovladace a zda sa ti to komplikovane :)

Ale ano ked notebook co 5dni nefunguje tak a) daj to znamemu ktory sa trochu vyzna nech to aspon prescanuje na viry (superantispyware spustit v nudzovom rezime Win), a potom b) ked to nie su viry tak odnes ten NB reklamovat (mozes aj ked to su viry ale potom to odvirenie v servise asi bude za peniaze, ptz to potom neni reklamacia)

Jaj no jasne desktop :-)
Nabootuj nudzovy rezim a skus superantispyware. Alebo ked to nejde nabootovat, tak nejde ani do nudzoveho? Jak presne sa prejavuje to "nejde nabootovat"?
No odnes to reklamovat to bude asi nejaky HW problem, alebo tam instalujes/spustas nieco co by si nemal (nejake cleanery (=znefunkcnovace OS) apod). Skus nahodit uplne nacisto novu vistu a nic zbytocne neinstaluj, len nutne veci. Ked to aj tak zblbne tak je to HW.

P.S. v BIOSe su nastavene defaulty?

Visty jsem hodil do továrního nastavení

- tym myslis prosimta co presne (co si robil)?

A o tych defaultoch som hovoril v BIOSe. To nema s vistou nic.

P.S. a platene programy sa netahaju zavirene, ale kupuju. A sme doma.
Nekradni ziadne Microsoft shitoffice ale pouzi napr. openoffice, nekradni photoshop (nepotrebujes, si snad nejaky profesionalny grafik?) staci ti aj irfan view. Qip neviem co je ale tiez to nepotrebujes :-)

Tak to hod do tovarneho nastavenia znova, a neinstaluj tam ziadne programy potahane po kdejakych rapidshare, ale len oficialne free programy z webov ich vyrobcov.

Jaky problem? Pisal som skus to nahodit znova tie Visty, a skus potom uz NEinstalovat ziadne neoficialne programy, ani ziadne natahane cracky, ani ziadne cistice, antiviry, ani nic viac. Len oficialne programy ktore nutne potrebujes.
A sleduj ci sa to zas posere. Ak ano, odniest reklamovat. Ak nie, ostat pri nezavirenych oficialnych prip. freeware programoch.

P.S. to creative suite samozrejme nainstalovat mozes, ked to mas legalne tak to urcite zavirene neni :-) Ale sleduj ze po instalacii coho sa to posere, ono moze byt aj ze nejaky starsi program ktory nebol robeny pre Vistu urobi na viste bordel, proste treba to nejak odsledovat. XP sa samozrejme daju skusit tiez, link na ovladace mas kdesi hore, staci po instalacii WinXP stiahnut aj tie ovaladce a vsetky nainstalovat.
.... len POZOR - ked nahodis XP, tak uz nebodes mat to HP RECOVERY NECO !!! Takze si v tom HP recovery neco vytvor (umozni ti to aj napalit) Recovery DVD, aby si mal z coho obnovit Visty, ked budu blbnut aj XP.