Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký notebook

Mám notebook od firmy Dell Inspirion 1525 s matným displejem a bolí mě z něj oči. Myslíte si, že dnešní novější notebooky s lesklým monitorem jsou k očím šetrnější? Díky za radu.

notebooky s lesklým monitorem jsou k očím šetrnější?

spíš ne.
notebuky neumí u displeje štelovat kontrast (dávám skoro naplno) - jen jas (mám podle potřeby). nenávidím čistě bílé pozadí oken a webových stránek, to mi neskutečně pije krev.

pokud je pro tebe rozlišení displeje příliš drobné a písmo mrňavé, je to na update brýlí, nebo si zmenši rozlišení na ne-nativní ale které bez problémů přečteš.

stejně tak mi vadí rozmazávací technologie clear type, vypínám to svinstvo.