Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozšíření RAM

Dobrý den, ve svém PC mám 2x DIMM DDR 512 GB PC3200/400 64x8 CL 2,5 Apacer a rozhodl jsem se paměť rozšířit o další 2x 1GB. V nabídkách jsem našel DIMM DDR 1GB PC3200/400 64x8 CL3.0 Apacer a zajímá mě zejména hodnota CL, nebude rozdíl CL 2,5 a CL 3 dělat nějaké problémy? A co vlastně to CL znamená? Nebo můžete mi doporučit nějaké lepší řešení rozšíření paměti (mimo hodu PC ze skály). Základní deska je ACER stejně jako celá sestava a přesný typ nevím a její další parametry taky ne.

Už z popisu tej RAM PC3200/400 - tieto ramky sa davali na pentia 4, pripadne ich konkurent AMD, jednojadrový procesor na cca 2,6-3 GHz. Ten 1GB RAM čo máš, ak použivaš XP-čka, su akorát. Pridaním RAM system nezrýchliš, jediný dôvod ju pridáť by bol ak to vyžaduje nejaká aplikácia.

Toto je z AMD:
http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInforma tion/0,,30_118_9485_13041%5E13043,00.html

Key Architectural Features AMD Athlon™ X2 Dual-Core Processors

A high-bandwidth, low-latency integrated DDR memory controller

* Supports PC2-6400 (DDR2-800), PC2-5300 (DDR2-667), PC2-4200 (DDR2-533) or PC2-3200 (DDR2-400) SDRAM unbuffered DIMMs
* Support for 64-bit DDR2 SDRAM memory
* Up to 12.8GB/s memory bandwidth

Manual k doske! Vyzerá to tak že máš osadené najpomalšie pamäte aké sa dajú do dosky dať.

To mi prosím vysvětli, jak jsi pochopil, jsem pouze nadšený laik. To co jsi mi poslal není manuál k desce Acer typ XX. A takže jestli to dobře chápu, můžu se vykašlat na DDR1 400 MHz a klidmě na tu desku osadit DDR 2 800 MHz (který jsou i levnější)?

Sice nesedím u toho PC, ale co si vzpomínám EVEREST mi ukázal, že nemám Socket AM 2 , ale 999 nebo tak nějak

Je to opis procesoru. Voľne:

Key Architectural Features AMD Athlon™ X2 Dual-Core Processors
Hlavné vlastnosti architektúry Athlon™ X2 Dual-Core Processorov

A high-bandwidth, low-latency integrated DDR memory controller
Vysokorýchlostný prenos, nizke čakacie doby, integrovaný radič DDR

* Supports PC2-6400 (DDR2-800), PC2-5300 (DDR2-667), PC2-4200 (DDR2-533) or PC2-3200 (DDR2-400) SDRAM unbuffered DIMMs
Podpora PC2-6400 (DDR2-800), PC2-5300 (DDR2-667), PC2-4200 (DDR2-533) or PC2-3200 (DDR2-400) SDRAM unbuffered DIMMs

Len ty vieš čo za CPU a dosku máš. Acer mohol zmršiť možnosti ktoré procesor má a urobiť cenovú optimalizáciu. Všetko je špekulácia a veštenie. Nájdi manual alebo viac neskúmaj. Daj tam čo ti funguje. Tých 10-15% výkonu čo by si prípadne získal nie je nič extra, blbý ovládač niečoho alebo nezmyselná utilita v systéme to zožerie ani o tom nevieš.