Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatuhnutí pc

mám radeon 9100 128 mb. když jsem jej měl v pc 667 mhz, 512 mb ram, win xp tak se asi po 20 minutách pc zatuhnul a musel jsem jej restartovat. dal jsem teda toho radeona do pc 350 mhz, 128 mb ram, win 2000 a tam jede bez problémů. ovladače jsou na obou pc stejné. čím to může být? moc děkuju za odpovědi!

Jestli se nepletu, tak pro W2k i WXP jsou opravdu ovladače stejné. Spíš si myslím, že v tom pomalejším železe lépe stíhá nároky zbytku sestavy (protože se do něj nedostane tolik dat, takže se v podstatě fláká).

VIA chipsety, používané k Pentiám 3, obsahovali bug pre režim DMA. Možno to bude súvisieť. Ak system načita do RAM zo swap-u chybné dáta je vecou náhody čo sa udeje.
Skús pohľadať na túto tému.

takže běželo to pár dní a je to zase to samé. ale zjistil jsem novou věc. jestliže hraju nějakou a grafiku zatěžuji tak pc jede i celý den v pohodě, ale pokud třeba surfuju na netu a grafiku nezatěžuji pak pc padá hned po 10-15 minutách. už vážně nevím v čem je problém...