Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Celeron 533Mhz,240MB - divx a DVD nestiha

Ahoj, kamos ma stary shitPC,konkretne cca z roku 2001.
Operační systém Microsoft Windows XP Home Edition
Service Pack OS Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Základní deska:
CPU typ Intel Celeron II, 533 MHz (8 x 67)
Název základní desky PCChips M758LMRE
Čipová sada základní desky SiS 630
Pracovní paměť 240 MB (SDRAM)
BIOS Typ AMI (04/09/01)
Zobrazení:
Grafická karta SiS 300/305/630/540/730 (16 MB)
3D-akcelerátor SiS 300 Integrated
Zkouseli jsme DVD na VLC i na WMP, a vzdy je cpu na 100% a obraz je trhany (ovladac grafiky je nainstalovany). IMHO cpu nestiha, pameti je dostatek (Win skoro ciste, jen zmineny Office,VLC,wmp,drivery). Pri jinych cinnostech cpu ok, Excel ani Word nejsou tak hw narocne.Poradite nejaky jiny soft, aby tenhle to Cel. utahnul? Nebo poradite cokoliv ? Kamosovi jsem radil zmenu cpu, ale ta by mohla vyjit na stejnou castku jako zmena celeho pc o rok novejsi.Navic kamos nechce moc investovat - vidi to tak do 500kc.

S tim souhlasim. Mam zkusenosti s chipsetem SIS530. Jeho slabinou (stejne jako u jeho novejsich verzi z te dane doby) je propustnost pameti. Da se tomu pomoci i obycejnou grafikou (interni vypnout), ale pomuze to jen z casti.

Rozdil mezi nim VIA Apollo (platforma socket super7) si posudte sami:
- 98MB/s SIS530 pri sdilene grafice
- 108MB/s SIS530 pri jine grafice
- 135MB/s VIA Apollo pri jine grafice...