Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání CPU

Dobrý den,
U sestavovaného pc se základní deskou GIGABYTE s.AM2 MA78GM-S2H, int. VGA (DX10), DDR2 (rev. 1.0.) a procesorem AMD ATHLON 64 X2 5200+ EE začalo docházet po cca půl roce provozu k samovolnému vypínání pc následkem přehřívání cpu. V servisu byl testován cpu – v pořádku, paměti – v pořádku, zd – (vyjádření technika) – „nekorektní interpretace teplot cpu, v závislosti na použitém cpu buď o 20°C podměřuje (X2-4850) nebo o 30°C přeměřuje (X2-5200). Vyskytla se nestabilita systému. Nepomohla ani aktualizace 2 verzí BIOSu“.
Zd byla vyměněna za stejný typ - jiný kus. Problém stále přetrvává, pc se ve většině případů za vypne během pár minut.

tenhle je sice značkový, ale při "vypínání" bych okamžitě (a jako první) zkoušel právě zdroj. Druhá varianta je pak špatně nasazený, nebo dokonce nekompatibilní chladič (už jsem viděl i o 180° pootočený neoriginální "speciální a značkový" chladič ve značkovém PC, a protože tam prostě nepasoval kvůli kondenzátorům okolo soklu, maník co to montoval jej prostě narval obráceně. Že to PC po půl roce vyexitovalo (tehdy to byl ještě stařičký Athlon s FSB 133MHz bez tepl. čidla) ani nemusím říkat...