Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potíže s pamětmi ocz 1066 Mhz

Koupil jsem tři paměti Ocz, jedna 2gb je s tím heatpipe chladičem a dvě 1gb nějaká verze sli platinum.

Ta dvougigová funguje jen při nižšší frekvenci - při 1066 spousta chyb, 800 jedna chyba, 677 bez chyb. Netuším jestli jsem něco v biosu špatně nastavil (většinou vše nechávám na auto) ale i když jsem zkoušel různé možnosti nic nezabralo. Obávám se že jediná cesta je reklamace, nebo ji můžu provozovat na nižší frekvenci.

A ty dvě jednogigovy i když nevykazují žádné chyby nemohou být zapojeny v dual chanelu, pokud ano dochází k zástavení startu, bsod kde je to sváděno na grafiku ati (ati2dvag způsobil....). A když nejsou v dual chanelu vše je perfektní.

Zkoušel jsem je na deskách Asus p5kr (čipset p35) a gigabyte p45 ud3r. Zajímalo by mě jestli není nějaká možnost jak pomocí nastavení biosu tyto problémy odstranit. Zvláště u té druhé desky je tam tolik možnosti, které jsou pro mě natolik neznámé, že jsem je zatím moc nezkoušel.

Mno a jaká přesně máš ty paměti ? Většina starších modelů potřebuje při 1066 zvednout napětí /ručně v biosu, pokud je paměť na 2,1voltu -co je na ní napsaný? - tak v biosu přidat 0,3voltu./ U gigabyte v biosu dát ctrl+f1.

Jinak logiku nákupu 2+2*1 nechápu...

ty paměti neměly pracovat společně,(zatím mě 2gb na počítač stačí),je to takový náhodný lehce bazarový nákup se záručním listem.
S tím napětím je to tak jak píšeš 2.1V ty jednog. a 2.2V ta dvoug. Uvažoval jsem i o tom napětí ale pokud to šlo přes 2.1 začala ta nabídka v biosu červenat a nad 2.2 to už přímo červeně blikalo - tak jsem si netroufal.. Ale teď to zkusím. Ale 0,3 voltu je docela dost

Ta jednog je tato - http://www.eo.cz/AG21452-ocz-1gb-ddr2-pc8500-1066m hz.html tu dvoug. je OCZ2RPR10664gk - tedy polovina 4gb kitu

To blikání je jako upozornění při nastavení vyššího napětí pro "normální" paměti. Tvoje chtějí 2,1v čili +0,3v. Bios nijak nepozná kolik je pro danou ram normální napětí. Je docela možné že po nastavení provozního napětí budou ramky fungovat bez chyb.

Nevím jak moc přesně nastaví bios časování pamětí podle SPD, ale pokud to nastaví přesně /nebo to nastavuješ ručně/ na 5-5-5-15 (podle toho odkazu co jsi sem dal) je dobré zkusit 5-5-5-18 někdy to pomůže.