Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI Geforce7600 gs

potřeboval bych poradit jak rozchodit grafickou kartu protože u většiny her vypadávají textury nebo tuhne PC po vypnutí hry(FIFA09,Call Of Duty,ProEvo) ale u NHL09 nebo FIFY 08 ne

2001? Co je to za střep, že je to tak starý? To, že je starej ovladač na chipset, tak to nevadí, pokud fungoval v době vydání desky, tak není třeba nějakej aktuální. Aktualizace ovladačů má význam u nových grafických karet, u ostatních komponentů je to jedno.
Teploty CPU, grafárny zjistíš třepa programem Speedfan.

no měl sem tam puvodní kartu už ani nevím co to bylo ta byla bez problemů jenom že byla stará, tak jsme tam daly druhou ta dělala tyhle problemy takže jsme zkusily dát další a pořád to samý
a včerá jsem měl zapnutý google earth 5 a vyšplhala se teplota až na 90

Pasivní karta, myslel jsem si to. Nejde ani tak o výkon toho větráku, ale o proudění vzduchu v bedně, což je u pasivních karet důležitý.
Teď vezmi nějakou lepící pásku a přelep všechny otvory na bočnici na bedně (na obou stranách). Pokud máš nějaký díry i nahoře na bedně, zalep je taky. A teď to nejdůležitější - odstraň vzadu na bedně první záslepku pro PCI karty, tu první hned pod grafárnou a ostatní otvory zadělej, buď plechovýma záslepkama, když nemáš, tak to přelep zase páskou. Tou jedinou dírou zezadu ti bude proudit studenej vzduch do bedny a pěkně půjde okolo grafické karty. Tím, že zalepíš díry na bočnicích, zamezíš sání nežádoucími místy a zvýší se ti tak tah zezadu. Vepředu na bedně musíš samozřejmě nechat otvory pro sání vzduchu k diskům volný.
Můžeš si s páskou ještě pohrát a zalepit další nevhodný otvory na bedně.
A další důležitá věc - tento systém chlazení funguje je vhodný jen pro pasivně chlazený karty a funguje jen při zavřené bedně.
Aby to nevypadalo příliš blbě, tak tu to zalepuj zevnitř bedny.

Další možností je, že tam někam namontuješ větráček. Ale řešení s páskou je jednodušší, levnější a tišší.
Já mám taky GF 7600GS, taky pasivní, ale od Gigabyte. Tímto způsobem se mi teplota grafárny nedostane přes 80°C v zátěži, v klidu je pod 60°C.
Každopádně po úpravě nadále sleduj ve Speedfanu teploty karty.

Pozice útočníka ve florbale tě ještě nepasuje na schopného lepiče pásek.
Chtěl jsem jen naznačit, že jsi to mohl vyzkoušet hned a trochu se posunout s problémem dál. Takový to "zítra na to vlítnu" může mít za následek, že se některým lidem přestane chtít ti dávat nadále rady.

Stáhni sobě free program GPU-Z, ten ti možná povypráví,
kde soudruzi z NDR udělali chybku. :))

GPU-Z.html

Po instalaci dzigni na prostřední kartu, něco jako:
Scanner, Sensor atd... Dole zatrhni Log file a taky
hned pod tím, aby program monitoroval grafiku.
Pak si po potížích přečteš log, případně ho tu vrzni.