Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co představuje ta modrá skvrna?

Chtěl bych se zdvořile zeptat Jana Fialy, jestli by mně laskavě nevysvětlil, co vlastně představuje ta podivná modrá skvrna. Zpočátku jsem se domníval, že je to nějaký bizarní hřeben, ale při podrobném zkoumání jsem objevil, že mu chybí uprostřed zuby. Také tvar je poněkud nepraktický a ta anténka na levém okraji rovněž postrádá smysl. Pak mě napadlo jiné řešení - sekáček na maso používaný ve středomoří. Jenže jaký je význam toho kolečka s tečkou? Tím jsem si lámal hlavu celý víkend. Pak jsem přišel na jiné vysvětlení - jde o tzv. olomučanskou železnou lupu z doby halštatské. Ale možná je to jen obyčejná modrá skvrna bez nějakého hlubšího smyslu či významu. Prosím o vysvětlení této veliké záhady.

Áááá, dobře...
Ale pořád nevím, co je ta "Olomučanská železná lupa."
Ani google nic nevyplivnul.
Možná to bude něco jako bájný Talos, jenže ten byl z bronzu. Takže si představuji cosi jako terminátora v podobě železného psa, který se za děsivého skřípotu plíží v okolí Olomučan. :-D

Já se domnívám, že úvaha kolegy Mixouna, cituji ...Zpočátku jsem se domníval, že je to nějaký bizarní hřeben, ale při podrobném zkoumání jsem objevil, že mu chybí uprostřed zuby. Také tvar je poněkud nepraktický a ta anténka na levém okraji rovněž postrádá smysl... je v podstatě správná. Pouze slovo bizarní bych nahradil slovem vysoce efektivní, s čímž souvisejí i chybějící zuby hřebenu. Ty scházejí nepochybně z důvodu úspory materiálu v místech, kde hřeben češe tzv. "pěšinku". Pokud jde o anténu, zde i já jsem v¨poněkud na rozpacích, neboť jsem nepochopil, jaký typ signálu hřeben vysílá a přijímá, tedy zda se jedná o technologii Bluetooth či Wi-fi, a v případě posledně zmíněném (který považuji směrem k technické pokročilosti Ing. Fialy za pravděpodobnější), zda se již jedná o parametr 802.11g.
Nehodlám však v žádném případě diskutovat o údajné "nepratičnosti" hřebenu, namítané kolegou Mixounem, který tímto jen potvrzuje, jak nesmírně mu jsou vzdáleny současné módní trendy.

Tak jak bylo na rotopedu? Já mám jít v půlce března na nějaké ERGO vyšetření a všichni mě strašejí, že mě zadrátujou a zahadicujou a posadějí na to kolo, kterým se nikam nedojede. Vzpomínám, že jsem v létě pod nějakým podivným hnutí mysli chtěl ject do putyky na velocipédu. Po dvěstě metrech jsem málem vypustil duši (svou, ne bicyklu). Tak se jim tam po pěti minutách z toho rotopedu zřítím.