Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký software pro flash biosu nefunkční VGA?

Ahoj dostala se mi do ruky VGA MSIFX5900XT neznámého původu. Samořejmě po zapojení do pc černá obrazovka.
Pohledem ale vypadá že ji nic není žádný nafouklý kondík ani nic vypáleného či ulomeného, tak bych než ji vyhodím chtěl přehrát nový bios. Bios pro kartu jsem už našel ale potřeboval bych nějaký software co přibalím na spouštěcí disketu k biosu pro flash. Nevím zdali by šel použít nvflash nebo něco jiného??? Nikdy jsem bios grafiky neflashoval zvláště né když je černá obrzovka a mám k dispozici jen klávesnici....

Možná, že tady budou moudrá slova: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1 633
Zvláště tady, když je to geforce:
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=1 633&page=3

Zasunul bych tam teda tu disketu, co budeš mít připravenou, nabootuješ z ní (bude chroupat), počkáš tak 5 min, až se nachroupe a poslepu tam zadáš ten příkaz, enter, počkáš tak 15 minut, vypneš počítač a zapneš.

PC pravdepodobne ani nedojde k bootovaniu, zastane na chybe harwaru-grafickej karty. Asi je mrtvá definitivne. PC nepípá ? Snaď by to šlo obísť na zakladnej doske čo má integrovanú grafiku a tiež slot pre tvoju grafiku. Bol som v situácii keď som zabudol vypnúť tú integrovanú a zasunul do AGP ďalšiu grafiku. System nabehol a používal tú integrovanú. Pre to čo potrebuješ Ty by to stačilo.
Priestor pre experimet ti ešte dáva možnosť použiť nejakú prastarú PCI grafiku a dufať že system nabehne.