Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení pc

Dobrý den, chtěl bych svému postaršímu pc dopřát trochu výkonu a potřeboval bych poradit...
momentální sestava:
- amd Sempron 3000+ jádro palermo 1800 mhz
- gigabyte GA-K8NE-RH
- 1 GB DDR (2x512 MB)
- nvidia GeForce 7300 LE

Chtěl bych si dokoupit lepší procesor, socket 754... našel jsem si athlon 64 3200+ venice (tray)-nevíte co to znamená, 2200 mhz(půjde přetaktovat?) za 750
2. Grafická karta do tisícovky

děkuju za pomoc

Tak. Do toho čo máš nedávaj ani korunu. Vystačíš s tým čo máš kým budeš musieť. Zbytočne by si dával peníze a navýšil výkon o 20-30%. Je už´dalšia generácia hardwaru s výkonom navýšeným o 100-300% oproti tvojmu. Aplikácie sa tomu samozrejme prisposobili a v pohode ho zožerú.

Záver je len jeden. Na svojom starom stroji používaj software z čias keď bol v predaji. Novému softu sa vyhýbaj. On stejne málokedy prináša niečo naviac, samozrejme okrem efektov, grafika a podobné nepotrebné veci.