Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Optiplex GX150

Dobrý den,
Mám tento počítač, avšak jsem zjistil, že disk v něm velmi topí. Je vevnitř jeden FAN, který se točí, ale ven z kompu jde minimum vzduchu.
Disk je tolik teplý, že skoro na něm nejde udržet ruka. Nemůže to mít špatný vliv na životnost tohoto disku?
Vím že Dale Cooper má podobnou mašinu, a taky si myslím stěžoval na špatné chlazení.
Mám přidat ještě nějaký FAN? I když nevím kam bych ho umístil, a nebo HDD vystrčit ven z case?
Trochu se mi nechce věřit, že by zrovna Dell takto flákal chlazení.
Jaké máte zkušenosti?
Děkuji moc za odpovědi.

disky v menších Dellech jsou opravdu "grilovány" poněkud více. Nicméně výrobce by měl vědět, co si ještě může dovolit, navíc nám, pokud se dobře pamatuju, umřely disky jen dva (z desítek kusů PC), přičemž jeden byl nejspíše nakopnutý hned od začátku (a oba byly "známé poruchové firmy" od Seagate).

Disku obecně vyšší teplota nevadí, nesmí však dlouhodobě překračovat hodnotu okolo 55°C

U Dell GX 280 som sa stretol obdobne s problémom prehrievania. Príčina: totálne zanesený chladič cez ktorý vetrák vyfukuje vzduch von zo skrine. Nasledovalo vyčistenie chlediča, premazanie ložiska na vetráku a ako bonus výmena disku za "chladnejší". Ta skriňa je priestorovo naozaj veľmi úsporná. A Dell to kúsok prepískol. Je ale pravdou že zákazník si môže vybrať aj iný typ Case. Po tomto teplota šla výrazne dole a hluk takisto.

Zdravím,
mám Optiplexy dva. Jeden GX150, v provedení desktop a druhý GX280 v provedení tower. Zde se asi jedná o ten desktop, s chlazením jsem problémy neměl, počítač mi slouží třetím rokem (byl již kupován jako repas, čili jetý), momentálně i v režimu 24/7. Teplotu disku jsem nijak nesledoval. Onen fan je na zdroji, měl by disk chladit, vzduch by měl vycházet vzadu.

A ještě jeden dotaz:
Vadí pevnému disku když počítač během provozu změní polohu z 'desktop' na 'tower'?
Kdysi jsem něco takového u starého disku udělal, a druhý den přestal pracovat- byla to jen nahoda?

Sry že oživuji vyřešený thread, ale nechci zakládat novou místnost.
Ten pc má zabudovaný reproduktor, ale je hodně tichý. Když pustím mp3 jdou slyšet hlavně výšky.
Počítač fujitsu siemens co jsem měl jeden den měl reproduktor, který mluvil zřetelně přes celou místnost.
Má ten Dell poruchu nebo to tak je u všech? Díky

Ano, zajisté. Jen jsem se chtěl ujistit že to není závada.
Jinak mě výkon spíše překvapil.
Integrovaná grafika podává mnohem vyšší výkon než integrovaná v gigovém duroni a jde na tom hrát i Max Payne.
Výkon se možná blíží nějaké geforce2mx400