Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika v notebooku "UMA" ?

Prosím o vysvětlení pojmu který je uveden u specifikace notebooku MSI VR705X-061CZ kde se píše o grafice jako : "Graphics & Video Module UMA"

Předpokládám že se jedná o integrovanou grafiku se sdílenou pamětí, ale nikde jsem nevyčetl jaký má grafický procesor či jiné ostatní parametry.

Děkuji.

On some older motherboards the video controller was integrated. Using SMBA (Shared Memory Buffer Architecture) or UMA (Unified Memory Architecture ) parts of the system RAM were allocated and used as frame buffer. But sharing the memory was very slow and the standards never became very popular.

je to presne ako vravis - grafika pouziva zdielanu pamat z RAMky, pokial jej vlastna nestaci.