Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k síti

Ahoj,

mám problém s připojením s k síti. Mám wifi router, kde se ke stolnímu počítači připojuji přes kabel a k notebooku přes wifi. Přes wifi nemám žádný problém. Ten je se stolním počítačem. Při surfování na iternetu se začně dlouho načítat stránka a potom se objeví že se nelze připojit. Přitom ikona nezobrazuje, že by bylo síťové připojení odpojeno. V tuto chvíli se nejde připojit k intenetu, k počítačům v síti ani k routeru. Bud musím nějakou dobu počkat, nebo dát opravit připojení a pak to zase chvilku běží, pak zase ne atd, atd, atd... pořád dokola..

Nevíte někdo čím by to mohlo být a poradit jak na to??...

díky

PC
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Notebook

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

adresy normální. pokud máš dobře dns (buď ručně nastavené podle providera, nebo aspoň na adresu routeru 192.168.1.1), bude to chodit.

Adresa je zapůjčena na dvě hodiny.

divná věc, proč tak krátce? běžně se nastavuje třeba 24h - v nastavení dhcp routeru "Lease Time".
nebo si dej statické adresy 192.168.1.10 a 192.168.1.20, a máš to bez hledání po startu.

Nemas tam nahodou Authentication Type: a sem bych dal Open System, dal na LAN interface bych zvolil DHCP disabled a zadal IP rucne rozsah od 1 do 255 treba takto IP routeru 192.168.1.1 a maska 255.255.255.0, vychozi brana tu co mas od providera, pak bych na PC a notasu pridelil IP statickou a mas po problemu. :puff:

kdyby byl ten program vadný, tak ho výrobce vůbec nedává na trh.
ale je možné že se jeho součást - nějaký webový štít který chce chránit síťové připojení - hádá ještě s něčím jako je rezidentní čistič a hlídač registrů, imunizér systémových souborů a další pitomosti které uživatelé bezmyšlenkovitě zneužívají současně:
čím víc pruhů tím víc adidas / čím víc spuštěných antivirů, antispyware a antiregistrů které si navzájem brání v práci, tím "vychytanější" systém.

eset smart security je placený, takže si vyjeď přehled co máš v paměti:

tasklist /svc > %temp%\tsk.txt
notepad %temp%\tsk.txt

nebo si udělej log z hijackthis či combofix, a pošli esetu na helpdesk dotaz co se hádá s jejich smart security že ti blokuje net.
pokud se ti nechce čekat na odpověď, zamysli se jaké nesmysly ti ještě běží, v nastavení eset4 nech antivir a ostatní součásti v nastavení omez.

pozn.: nedal jsi sem úplný výpis z toho "ipconfig -all". ale jestliže ti dhcp server v routeru přidělil tyto hodnoty, mělo by být tvé síťové připojení funkční.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : zbynek
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0C-76-B8-C1-CA
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. června 2009 11:09:09
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 6. června 2009 11:09:09

všechno je dobře. používám v notebůů stejnou síťovku, bez problémů.
protože v notebuku nejde vyměnit síťovka za bezproblémový realtek za 100kč, zkus znovu přeinstalovat "chipset driver" k základní desce, podívat se zda výrobce (notebooku?) nemá novější ovladač síťovky.
jako poslední krok můžeš zkusit ve vlastnostech síťovky "speed - 100mb/full duplex" místo auto režimu.
pokud je to jen integrovaná síťovka v normálním pc, vypni ji v biosu a pořiď běžnou kompatibilní "realtek 8139 10/100mbit"

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Hanys
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : smíšený
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : síťový adaptér ASUS 802.11g
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-17-31-F9-A5-DA
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. června 2009 11:09:09
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 6. června 2009 11:09:09

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
to je zle. Nastav si tam inu IP (ine posledne cislo). Zrejme ju mas u tej wifi sietovky nastavenu rucne, nastav inu. Alebo ak to je automaticky skus tu sietovku vypnut v spravcovi zariadeni ci to odstrani problemy s LAN, alebo si prekonfiguruj DHCP v routeri.

jak ti píše mm, toto je špatně, u toho druhého výpisu jsem se přehlíd.
nahoře jsi psal že máš u jednoho pc ip 192.168.1.101, měl jsem za to že to je tvoje wifi které ti jde.

pro jistotu: máš kabel z modemu přivedený do wan vstupu routeru? pc vede ze zdířky lan?
má router nastavené wifi v režimu ap (ne třeba client nebo wds pokud je umí)?
vidí ty pc na sebe? ověříš příkazem ping na druhý počítač: start - spustit - cmd.exe

ping 192.168.1.100
nebo
ping 192.168.1.101

protože pokud má router svoji vnitřní adresu 192.168.1.1, nemůže ji zároveň přes dhcp přiřadit žádnému počítači.

mezi notebookem a pc se normálně vidíme...a mám také nastavené sdílení, takže lezu z jednoho i do druhého..../(teda pokud jde internet.. pokud se to sekne tak se z jednoho nedostanu do druhého ani ho nevidím..

Příkaz PING na 192.168.1.100 s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 192.168.1.100: bajty=32 čas < 1ms TTL=128

Statistika ping pro 192.168.1.100:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms

malé shrnutí, nějak se v tom neorientuju:

Název hostitele . . . . . . . . . : Hanys
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : smíšený

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové Připojení k místní síti:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : síťový adaptér ASUS 802.11g
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

podívej se jaká je skutečná ip počítače "hanys".
pro jistotu, zkus v registrech pc "hanys" ručně nastavit proměnnou HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Param eters\ DhcpNodeType na hodnotu 1 (pokud neexistuje, vytvořit typ "REG_DWORD").
má to sice mít vliv jen na funkčnost wins serveru který doma neexistuje, ale nechápu tu nefunkčnost dhcp.

Název hostitele . . . . . . . . . : zbynek
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

je to tak?