Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po restartu nejde internet

Zdravím vás,
po naformátování disku C a nainstalování Win XP mi po každém novém zapnutí nebo restartu nefunguje internet. Pomůže buď resetovat kabelový modem nebo přes IE8 Diagnostika problému s připojením.
Příkaz opravit připojení nepomůže.
Mám internet přes UPC, kabelový modem, síťová karta. Už jsem zkoušel přeinstalovat LAN-driver, ale furt nic.
V v tomto souboru: 395271559 jsem něco označil červeně, pokud to souvisí.
Prohlížeč událostí mi píše toto:

Počítač automaticky nakonfiguroval adresu IP pro síťovou kartu se síťovou adresou 00138F573410. Použitá adresa IP je 169.254.179.1.

nebo také toto:

Nebylo možno obnovit adresu počítače ze sítě (ze serveru DHCP) pro síťovou kartu s adresou 00138F573410. Došlo k následující chybě:
Časový limit semaforu vypršel. . Počítač se bude pokoušet získat síťovou adresu samostatně ze serveru DHCP.

IP-adresa se mi načítá automaticky, stejně tak jako DNS-server.
Dovede někdo poradit? Do reinstalace Win všechno běželo v pohodě, všechny ovladače jsou nainstalovány...

ve správci zařízení žádné žluté otazníky?

síťové připojení jsi nejspíš instaloval pomocí ms průvodce - tam bude asi zádrhel - v xp je popsaný tak zmateně, že lidi instalují nesmysly. správnou volbou bývá "připojit domácnost nebo malou kancelář" - pokud se připojuješ přes lan router a podobně.

firewall xp nech na pokoji zapnutý, nemá na připojení vliv.

a pomohlo by kdybys tu dal výpis nastavení tcp/ip: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all

pravým myšem označit vše, enterem kopnout do schránky, jestli na tom pc nejde net ze schránky třeba přes notepad na flashku a vyklopit sem.

dhcp server karnevalu 10.194.148.1 ti přiděluje adresu 89.103.59.173 - no budiž.
neměla ta firma kdysi připojení na net vázané na mac adresu síťové karty? nejsi za domácím routerem? zkoušel jsi resetovat upc modem?

nepoužíváš nějaký kaspersky/symantec internet mega solution?

příště:
- jediné okno se kopíruje do schránky alt+prnscr
- printscreeny windows se ukládají do formátu .png
- ale výpis textu v cmd-okně stačí jen označit myšem, enterem vložit do schránky, ze schránky jako text sem.

kriste.
antivir nod32 ano, u megabalíků kde není hned jasné co všechno kontrolují/blokují (ESET Smart Security) lze čekat problémy. pokud to totiž smícháš dohromady s Spyboot Search & Destroy (používáš rezidentní tea timer?), TuneUp Utilities 2009 ]:( a bývalou zkriplenost Ad Aware (s vlastním názorem co čistit: Boot cleaner) - je těžko říct které z těch svinstev za nefunkčnost může.

totiž - je blokován přístup k dhcp serveru (nevím zda má na to vliv že jeho adresa 10.x.x.x leží v úplně jiném rozsahu sítě)
o nedostupnosti mluví jak chybová hláška "Počítač automaticky nakonfiguroval adresu IP pro síťovou kartu se síťovou adresou 00138F573410. Použitá adresa IP je 169.254.179.1.", tak i mě ne moc jasná formulace "Nebylo možno obnovit adresu počítače ze sítě (ze serveru DHCP) pro síťovou kartu s adresou 00138F573410. Došlo k následující chybě: Časový limit semaforu vypršel"

všechny přemoudřelé čističe bych vykopal z pc (nebo aspoň vypnul jejich automatický start). windows bych opravil třeba přeinstalací posledního servicepacku. doufal bych že se tím opraví škody, které napáchal tuneup utilities a ostatní zvěrstva.

Zkusím dát pryč ten TuneUp, před formátem jsem tam měl starší verzi a problém nebyl. Tea timer jsem aktivoval.
Ten Spyboot můžu nechat? ESET dám tedy také pryč a zkusím pouze NOD32, případně se smířit pouze s např. Avastem...
Zkusím tedy přeinstalovat znovu SP3, jestli mě to k tomu pustí a uvidíme. Přinejhorším si zopakuju formát nebo aspoň reinstalaci Win...
Díky za vaše tipy!

Nainstaluj uplne ciste Win + SP3 + ovladace + aktualizacie, a NEinstaluj tam ziadne tuneup znefunkcnovace ani eset znefunkcnovace ani ziadne aplikacie o ktorych vyrobca napisal ze su strasne potrebne a skvele, a skus ci ten internet funguje normalne s cistymi Win.
P.S. a pozakazuj vsetky ostatne sietovky v spravcovi zariadeni.

vypnul bych všechny věci třetích stran, které ti "chrání" (respektive spíš brání) v nastavení.
pro spolehlivé rozchození dhcp a funkci i po restartech vypnout i ten eset balík (který má i nějaký antispyware), nech jen firewall xp ať tam něco je.

až to bude bezpečně chodit, použij už třeba jen eset. ostatní nemusí trvale běžet, cosi hlídat, "imunizovat" a navzájem si bránit.

IP adresu 169.254.x.x pouzije Windows tusim vtedy ked je problem s DHCP. 220874
Takze dotazovatel ma problem s DHCP alebo sietou samotnou (sietovka, kabelaz, nastavenie, apod). Je mozne ze vypina modem spolu s PC a modem po zapnuti potrebuje par minut kym sa spamata, apod. Alebo tam ma viec sietoviek a ta hlaska o IP je o nejakej inej, atd. V kazdom pripade dotazovatel taji nejaku podstatnu vec (nevie ze je podstatna) - co vypina, co menil od doby kedy to islo, atd.

Tak tam daj len ciste Win a ovladace, ziadne programy, ze ci to pojde. Ked nepojde tak budes vediet ze problem je v sieti samotnej.
Mas tam nejaky problem s DHCP a spamata sa to (spravnu IP dostane) az po niekolkonasobnych pokusoch o kontaktovanie DHCP servera.
Tiez mozes pozret stranky providera alebo ho kontaktovat ze ci ti netreba nieco nastavit u sietovky.

doporučuju tento, je free a účinnější než antivir.

ovšem pokud z netu stahuješ .exe a instaluješ, potřebuješ lhostejno jaký antivir + antispyware. je to daň za kradený stahovaný obsah.

heslo do win potřebuješ v případě že windows mají více uživatelů.
pokud se chceš přihlašovat automaticky k jedinému účtu, nastavíš to přes tweakui nebo

control userpasswords2

nezatržení "uživatelé musí zadat jméno a heslo"
s formátováním disku to nijak nesouvisí.

Ještě k tomu formátu: Už několikrát se mi stalo, že když jsem udělal klasický formát (ne rychlý), tak po nainstalování Win to po mně chtělo heslo pro přihlášení do Win. To heslo samozřejmě neznám.
Pomohlo vždycky až opětovné naformátování (nyní už rychlé) a opětovná instalace Win.
Nikdy jsem zeheslované Win neměl, bios je také bez hesla, kde může být problém? Win jsou originál!