Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opera a myšacie skratky

Všimol som si teraz otázku na klávesové skratky FireFoxu. Mňa už dlhšie zaujíma iný problém. Kde nájdem prípadne môžem konfiguravať myšacie skratky Opery? Nikde v menu som nenašiel ako tieto skratky vyzerajú a niekedy počas brúsenia v Opere niektorú nechtiac urobím a potom mi to lezie na nervy, keď to má nevhodný účinok. Snažil som sa zopakovať tie skratky, ale nikdy sa mi to nepodarilo. Ja na to natrafím vždy len náhodou. _Všade píšu, že aké je to super, ale ako tie skratky vyzerajú som v Opere nikde nenašiel. Zatiaľ mi spôsobujú len problémy.

No teraz vysvetlím ako to bolo. Ja som vždy hľadal v Opere v konfigurácii, kde sa to dá zapnúť alebo vypnúť a nejakú konfiguráciu, že ktorú myšaciu skratku chcem používať a ktroú nie. Takže som vždy počítal, že to bude niekde v tej konfigurácii strčené. Žiaľ tam som to nikdy nenašiel. Potom som skúsil aj tú nápovedu, že neverím tomu, že tam, ale šak skúsim, a tam som to našiel. Takže otázka tu už bola zbytočná. Škoda, že sa nedala vymazať.

Nic si z toho nedělej. Já jsem kdysi v šerém dávnověku taky používal Operu (to si již mladá a středni generace nebude pamatovat, tehdy ještě nebyl na světě FF) a ty klávesové zkratky jsem si stáhl někde z Internetu jako *.htm stránku a pak si na ni udělal záložku....

Ja používam FireFox aj Operu. Každý je dobrý na niečo iné. A nedokázal by som sa vzdať ani jedného z nich. Explorera som sa už dávno vzdal. Ak ho musím spustiť, tak idem cez Total Commander a v príkazovom riadku ručne napíšem IEXPLORE. Nemám totiž naň žiadnu ikonu. Veď na čo? Je to úhobý program, takže mi nechýba.

Bohuzel v nekterych pripadech se mu nevyhnes - jiste redakcni systemy, ktere s jinym prohlizecem nespolupracuji, protoze pouzivaji DOM primo IE.
V takovem pripade vidim jako idealni moznost pro urcitou adresu spustit na zalozce IE - FF uz tohle pomoci rozsireni ma, cekam, az to bude v Opere take

Cetl jsem o tom jako o pluginu, mozna jsem precenil funkcnost toho pluginu :-(
Technicky neni zadny problem mit na zalozce primo v Mozille IE, popr. pomoci Mozilla ActiveX control zobrazit stranku pomoci GECKO (jadro Mozilly, FireFoxu). Tohle umi kdejaky HTML editor.
A bylo by uplne super, kdyby sis to mohl nastavit primo v oblivenych u odkazu - napr. tento odkaz chci otevrit v IE.