Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ctrl+c/ctrl+v

Používám tuto operaci tak často, že mě to už trochu štve. Nevíte prosím někdo, jak by se dala tato rutinní operace zefektivnit? Jde mi hlavně o tyto dva případy:

1) mám několik složek se soubory a chtěl bych všechny tyto soubory sloučit do jedné složky.
2) mám několik dokumentů ve Wordu nebo OpenOffice a chtěl bych je sloučit do jednoho souvislého textu.

Myslím, že by to mělo jít i nějak jednodušeji, než pořád mačkat CTRL+C/CTRL+V, ale nemůžu přijít na to jak.
Kdybyste někdo věděl, tak moc děkuju. Jestli to hraje nějakou roli, mám XP.

Já ti asi neporadím s úplným řešením tvýho problému, jen přidám malou poznámku k CTRL+C/CTRL+V. Pořídil jsem si kdysi dávno myš s dvěma bočními tlačítky a na ně si funkce Copy a Paste nastavil (v obsluýným programu). Je to neuvěřitelně návykový a je s tím mnohem rychlejší práce, než to mačkat na klávesnici.
Jeden můj kolega si stejné funkce nastavil na naklápěcí kolečko na myši - doleva kopírovat, doprava vložit.