Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Visí" MOVy z digitálu

Otec má Panasonic Lumix LS-80, videa se ukládají do mov.
Po kliknutí na jakýkoli mov přetažený na HDD čumím na přesýpací hodiny
a to hodně a hodně dlouho. Movy spustit mezitím normálně jde, ovšem přejmenovat
už ne a smazat taky ne. V nouzáku jde s nimi dělat všechno.
Po restartu a bootu z jiného HDD tytéž potíže s přejmenováním nebo smazáním.
Tedy: W2000, náhledy vypnuty. Vesele s těmi movy jde manipulovat, když si spustím
třeba WMP Classic, pak nema problema. Ostatní mov soubory úplně odevšad
nedělají žádné potíže, jen ty z digitálu. Radu ani nechci,
nejlepší pomocnou ruku najdu na konci svého ramene... :))
Hodilo by se mi ale vědět, zda ostatní majitelé Lumixů nebo jiných digitálů
ukládajících videa do mov mají podobné potíže.
Ještě jsem to nezkoušel u otce na Vistě, může to být v pohodě.
Foťák mám v práci, zítra ho přinesu a nějaké krátké video hodím na web
k případnému vyzkoušení.

BTW, TC nebo Servanta nepoužívám, vytížení kompu bylo v normě,
normálně se s ním dalo makat, asi kapric Exploreru, Unlocker jsem nepoužil.
Uvidím zítra s čerstvými movy.

Pročistil bych kontextovou nabídku u typu mov. (mrkni k nir soferovi)
Není složka nastavena jako "videa" (vlastnosti/vlastní nastavení)?

Osobně si tipnu, že obyč. mov nejsou tak kvalitní jako tyto (video 848 x 480 - 30 sn./s,Mjpg v Mov) a přestože máš náhledy vypnuty, něco se možná snaží něco vygenerovat (to by se dalo ev. vyzjistit v procmon).

U mě mov z lumixu v pořádku.

Kontextová nabídka OK, tebou popisované nastavení složky
W2000 nezná, pokud mě zrak nešálí. Jiné movy mám i ve vyšším rozlišení.
Tipnul bych si tohle: Lumix si ke každému mov udělá JPG se startovacím
snímkem, který zobrazuje na displeji v režimu přehrávání pro orientaci.
JPG má stejný název jako mov a možná tohle Windows hledá.
Teď se s tím nebudu zabývat, zítra je taky den.
Vadí mi to, že při převodu do avi, mpg třemi různými programy tvrdě ztrácí
ty movy na kvalitě, ač se věnuji nastavení sebevíc,
zítra zkusím trialku ještě jednoho programu.
Dost divné mi taky připadá, že mov délky 6:10 zabere 380MB
v rozlišení 640x480 s "foťákovým" zvukem.

Děkuji za tipy. Připojuji jeden krátký mov.

No, tak to je k ničemu. Kontroloval jsem mov z přílohy,
zda se stáhne OK atd... no a jde s ním pracovat naprosto normálně. :-)
Prostě "surprising" Windows..., on MM má pravdu.
Rovnou označuji jako vyřešené, co s tím taky.

MM pravdu nemá v žádném případě. explorer je pouze rozhraní na které se něco nabaluje.

Laskavě si to projeď v procmon, ať dokážeš zjistit mrňku třetí strany, která způsobuje problém.

----
Video v pořádku, asoc pouze na VLC, video je: kontejner mov, video MJPEG, velký obrázek, nic se negeneruje. žádný problém.

-----
Toto video netřeba "převádět" - AviDemux: audio- kopie, video- kopie, kontejner- avi a uložit.

MM má pravdu (měl jsem na mysli nadávky na Windows). :-)

Avidemux 2.5.0 beta mi hlásil při načítání zmíněných movů:
video (v uvozovkách čtvereček) nelze otevřít, jen jednou
se jeden mov načetl. Stáhl jsem si verzi 2.4.4,
při instalaci jsem zatrhnul i GTK+ a při této volbě to maká OK,
při spuštění přes Qt4 jsem měl stejnou potíž.
Akorát jsem změnil výstup audia z Pro Logic na Stereo. Ď.