Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem System 100% vytezuje CPU

Ahoj.

Potrebuji poradit..

Mam stanici s OS Win2000. Jedna se o klasickou pracovni stanici (tj ne herni ani nijak nabusenou).
Proces system (ne idle) vytezuje CPU na 100%, tudiz je stanice de facto nepouzitelna...
Pouzil jsem i program Proces explorer, ktery v podrobnostech o procesu system vypise i jeho vlakna, ale 100% vytizeni je jen u rodicovskeho procesu system (jeho detske procesy jsou v norme..tj obcas nejake to procento).

Co s tim?

Diky:-)

- nějaká dementní aktualizace, která se rozhodla pátrat po update na neexistujícím serveru. zakaž je (windows i aplikacím).
- nějaký přemoudřelý antivirový netový štít. zkus ještě do prohlížeče událostí, jestli není hromada červených chyb od něčeho co nemá jet.
- kontrola běžících svinstev v logu hijackthis / combofix.
- nějaký zapomenutý rootkit - odstraň ho.
- nějaký vadný ovladač hw - to se bude hledat blbě. možná zas ten eventlog.

Moze to byt cokolvek od SW problemov (ovladace, posahane win kvoli nejakej chybe, viru, janeviemcostymktorobil) az po HW problem (niekto nieco zmanil v BIOSe - ACPI, nejaky HW neustale posiela IRQ alebo SMI = chyba HW alebo ovladaca) atd.

Chyba sa da ohranicit napr. cistou instalaciou Win na nejaky cvicny disk a postupnym pridavanim ovladacov a sledovanim zataze, odpajanim neptrebneho HW, apod.

Moznost riesenia c.2: Ak nepomoze ani cista instalacia s defaultami v BIOSe tak stary crep vyhodit.