Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký foťák?

Dobre, ale ja se k 50/1.8 vubec nevyjadroval, to z niceho nic prinesl az lk, kdy ho podivuhodne vymenil za 18-55mm. Debata byla jasne o 18-55.

Presne tak, at si ma kdo chce co chce, ale pak nevim, proc te trapi, ze mam L (jinak by ses k tomu asi nevyjadroval timto zpusobem).
Ja nikde nepsal

ale psát ve stylu že L je jediná nedostižná kvalita
a za druhe jsem nikde nepsal
vše ostatní je nepoužitelný šunt
, takze nevim, kdes k tomu prisel. Napsal jsem jen, ze opovrhuju plastakama, protoze to jsou opravdu smejdy, ktere nic nevydrzi a pro me jsou nepouzitelne (to je samozrejme subjektivni a nekdo je muze pouzivat). Maji v porovnani s lepsim L-kem v drtive vetsine pripadu neschopny, nepresny a pomaly AF. Nejsem blazen, abych vyhazoval penize za plast a po roce kupoval dalsi a novej a to jeste nebudu mit takovou kvalitu fotek, jakou chci mit. Dale ja neonanuju nad MTF, vubec me nezajimaji, pro me je dulezite mit kvalitni zpracovani, kvalitni materialy a pokud mozno vlhku a prachu odolnost. Sam jsem nekolikrat berusce psal, ze neni nutne, aby kupovala draha skla, tak nechapu ty reci kolem. Navic jsem ji dokonce doporucoval falesnou zrcadlovku. Ale to jsme jaksi OT a berusce tim nijak nepomuzem.
Za dalsi - vetsina levnych plastovych objektivu je plastova i uvnitr, ale to je jedno a nema smysl se hadat o kravinach a o vecech, ktere me nezajimaji - a to jsou plastaky. Dal pokud sis vsiml, tak jsem berusce navrhoval napriklad Tamron, coz ta prve neni L a za druhe je to plast. Takze nejsem primarne odpurcem vseho, co je z plastu.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny