Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spojit partition?

Jak spojit partition na notebooku Acer 3003WLMi? Disk je rozdělený na 2 oddíly cca 2x 26,3 GB a chci mít pouze jeden oddíl. V Partition Magicu (trial) se to nedaří, vždy se to vrátí do původního stavu.
Pokud se tam dá originál CD s WIN XP tak v průběhu instalace se při pokusu o odstranění ukáže, že oddíl obsahuje důležité systémové data a odstranění oddílu nepovolí.
Jak tedy tyto 2 oddíly spojit?

Hlavně až ten oddíl odstraníš, tak neinstaluj Widle z toho CD, co je k Aceru přibalené. To je tak udělané, že tu druhou partyšn prostě udělá a basta fidli. Oddíl bude skrytý a je to takzvaný Recovery disk (proto ho Partition Magic odmítá zrušit), který má umožnit v případě havárie obnovení systému a IMHO je lautr na p*d.

To snad není možné. Ten noťas a to dělení disku to se netýká mě, ale někoho kdo nebyl schopen sám napsat dotaz na internet, inu jsem to napsal za něj, zkopíroval jsem mu odpověď od MM a tak to dopadlo:

odpověď : tak zober hocaku bootovacku Win9x (www.bootdisk.com <www.bootdisk.com>) a
fdiskom zrus particie, alebo ak ti je fdisk komplikovany tak napr. ranishom (www.ranish.com
<www.ranish.com>).
Edit: ranish pouzi verziu 2.40, stable

Potom pustis instalaciu WinXP
(bude nutne nabootovat z instalacneho CD) a v instalatore si vytvoris jednu particiu na cely disk a
das naformatovat na co chces (asi NTFS ak to je dohromady 60GB alebo kolko si pisal).

From : Pavel 2
do češtiny pls

To : Mirek
ježíš

From : Pavel 2
pls

To : Mirek
já ti to přeložím

From : Pavel 2
ď

To : Mirek
Tak vem nějakou bootovačku WIN95 z www.bootdisk.com a FDISKOM zruš oddíly a nebo jestli ti je FDISK
komplikovaný tak např. ranishem www.ranish.com použij verzi 2.40 stable

Potom spustíš instalaci
WXP bude nutne nabootovat z instalačního CD a v instalatéru si vytvoříš odíl na celý disk a dáš
naformátovat na co chceš, nejspíš NTFS

From : Pavel 2
nechapu

From : Pavel 2
muzes navigovat v bodech,?

To : Mirek
moc složité

From : Pavel 2
pls
To : Mirek

Každopádně díky za odpovědi, jdu vysvětlovat 8-)

Ach jo, no to som zvedavy ako mu vysvetlis aj to co pisal Rce :-D

Doplnok 1: bude potrebovat nejaku disketu alebo ak nema disketovku v notebooku tak vyrobit bootovacie CD (to nezvladne)

Doplnok 2: myslim ze partition magic by mohol tiez vediet zrusit tie particie (aspon teda ak je spusteny z diskety alebo CDROM).

Když nabootuje z CD nebo diskety, mohl by to PM smazat - když je nabootováno z toho disku, je ta mizerná patryšn bloklá BIOSem nebo kterým čertem, že do toho nejde vlízt lautr ničím. Je to vynikající vynález. Mám ve firmě několik Acerů a když je instaluju, mnohdy mě to donutí na noťase i křičet. A další zábava je nainstalovat všechny ovladače Acera. To se mu už vůbec nepodaří. Doporučuju, aby někoho k této činnosti podplatil...:-D

Napr. stiahnut si iso image nejakeho CD ktore to vie. Na bootdisk.com su aj nejake ISO images (napr. pre boot CD s DR-DOSom)
Prinajhorsom by som pouzil hocaky live linux a prikazom dd zmazal prvych 256 sektorov disku a mam cisty disk bez particii.

Alebo by sa mohol pouzit easy cd creator a image diskety (ktory by sa mal dat vyextrahovat z toho co stiahnes z bootdisk.com, alebo stiahnut image bootdiskety uz ako image nie ako exe), ako sa pise napr. v nero.htm v 3.odstavci zvrchu.

Sposobov je milion.