Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedetekovana RAM

Zdravim poradnu..
V PC mam 2x1GB RAM na 667MHz.Dokoupil jsem si RAM-ky 2x1GB na 800MHz(jelikoz nemeli na prodejne 667-cky),vlozil do PC,ale bohuzel v systemovy karte mi zobrazuje len 2GB.Pricem Everest normalne u volby modulu ukazuje typ,znacku,xyz... v slotech jak jsou vlozeny..
Lze to nejak "opravit"?

EDIT:/ OS je Vista Ultimate 32bit..

Tak jak říká lední brtník, deska nemusí ty 800 mhz paměti podporovat, se podiv do manuálu nebo na stránky výrobce desky.
V Biosu bych pak nastavil, frekvenci na 667 a časování na auto nebo na to vyšší číslo
(např 800mhzový modul má cl4, 667 mhz modul má cl5, tak nastavit cl5)

Prostě nejedou spolu tvoje staré a nové ramky. S tím jestli deska umí nebo neumí 800mhz paměti si teoreticky nemusíš dělat hlavu. V každé paměti je uloženo v spd nastavení pro rychlost 533,667 a 800mhz a deska si prostě nastaví co chce.
Samozřejmě nemusí to fungovat vždycky ale rychlejší moduly v deskách co je neumí nefungují jen velice vzácně.800mhz paměti dávánm do notebooku co umi jen 533 a 667 zcela běžně.

Jdi do obchodu a chtěj vyměnit ty 2*1giga paměti za 2*2giga. A vraž do pc jen 2*2giga. Ty staré -původní - můžeš hodit na aukro.