Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s internetem

již 3 týdny mám problém s načítáním některých internetových stránek - připojení na internet banking, internetové obchody a vložit do košíku, vložení internetové aukce s fotografií. Všechny tyto úkony jsou takřka nemožné. Používám notebook a když si ho připojím na bezdrátové připojení, které má vedle bydlící švagrová, tak mě všechno funguje bez problémů. Já mám internet od O2, modem Huawei. Už jsem tady měla i technika a na nic nepřišel. Už jsem z toho docela zoufalá, na švagrovou se nemůžu napojovat donekonečna. Nenapadá někoho čím to může být?

přikládám nastavení

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Pavezáci>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : pavez-e0c9d937d
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-13-D3-A8-B3-41
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.1
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 208.67.222.222
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 8. června 2009 16:44:14
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 9. června 2009 16:44:14

C:\Documents and Settings\Pavezáci>

vidím, že OpenDNS už máš nastaveno...

Zkusila jsi jiný port routeru nebo jiný síťový kabel? Co se stane, když se připojíš bezdrátově?

zkus další diagnostiku:
-spust si cmd.exe
- do jeho okna napiš: ping 10.0.0.138 -t -l 1024 a odklepni enterem
- vyčkej 5 minut a zmáčkni ctrl+c
- vypiš sem statistiku pingu, která "vypadne" na konci.

- pokud to bude na 100% bez chyby, zkus ještě ping 208.67.222.222 -t -l 1024 a celý proces zopakuj.

Když se připojím bezdrátově, tak se to chová úplně stejně, zkouším to na stolním počítači i na notebooku, pořád stejné.

Tady jsou statistiky:

Statistika ping pro 10.0.0.138:
Pakety: Odeslané = 527, Přijaté = 527, Ztracené = 0 (ztráta = 0%)
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: minimum = 1ms,
maximum = 2ms, průměr = 1ms

Statistika ping pro 208.67.222.222:
Pakety: Odeslané = 1364, Přijaté = 1361, Ztracené = 3 (ztráta = 0%)
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: minimum = 81ms,
maximum = 271ms, průměr = 84ms.

Jelikož jsem celkem laik, tak se v tomhle moc nevyznám .....

..problém s načítáním některých internetových stránek - připojení na internet banking, internetové obchody a vložit do košíku, vložení internetové aukce s fotografií..

připojení je dobré, viděl bych to na problém s cookies.
můžeš zkusit jiný prohlížeč? (opera, firefox)
můžeš ve windows vytvořit i jiného uživatele, přihlásit se do něj, a zkusit vlézt na ty stránky z nového účtu. neodfiltruje se tím možný spyware, ale aspoň pokus.

počítač mám čerstvě přeinstalovaný, nejdřív jsem si myslela, že mám problém s počítačem. Když jsem se pak zkoušela připojit přes notebook a měla ty samý problémy, tak jsem to vyloučila. Prohlížeče používám firefox a explorer a nejde to ani na jednom z nich

aha, už jsem dočetl dále:

Používám notebook a když si ho připojím na bezdrátové připojení, které má vedle bydlící švagrová, tak mě všechno funguje bez problémů.

notebuk přes wifi funguje, ale přes huawei pořádně nefunguje ani pc, ani notebuk? vy ty připojovací kabely střídáte? není kabel nějaký vadný?

dá se připojení s notebukem přes kabel vyzkoušet odněkud jinud? (známí s routerem nebo modemem s lan výstupem)

právě, že notebook na bezdrátovou mojí síť taky nefunguje, jenom na švagrový - ta má ovšem internet od jiného poskytovatele. Jinak je uplně jedno jestli pracuji na stolním počítači, na notebooku napíchnutým na kabel na net a nebo připojeným bezdrátově - pořád to nejde tak, jak má