Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC vyhodil poistku?

dobry den

mam Ubuntu 9.04 a Windows XP

v Ubuntu som prepla pc do usporneho rezimu, ten normalne nabehol a ked som sa o par hodin vratila nedal sa obnovit. nic nereagovalo - klavesnica, mys. tak som ho resetla. nacital sa primarny OS - Windows, vsetko slo az kym sa nedostal po uvitaciu obrazovku s uzivatelmi, zase nefungovala mys ani klavesnica - ani kontrolka nesvietila. cekla som konetkory, nic sa nedialo, vsetko ok. tak.. som ho vypla z elektriny (dole pri bedni mam spinac ktory zabezpecuje prud vyhradne pre pc) a potom ked som prud opät pustila vyhodilo poistku. vobec nechapem co sa stalo

uz pred tym raz urobil takuto "podobnu" vec - vtedy mal este iba Windows a sice - neslo sa dostat do systemu, zasekol sa pri testovani hardwaru alebo alebo zostala tma. zrovna tam bol znamy co sa vyzna v pc, do biosu sa dalo dostat ale nebolo tam nic zle - teda co by sme aspon vedeli.. a tak sme ho odpojili od elektriny, na par dni sme sli prec, a ked sme sa vratili vsetko fungovalo...

bola by som velmi rada keby mi niekto objasnil co sa vlastne deje lebo sa mi to vobec nepaci
vopred dakujem

Z toho popisu to nikdo nepozná. Může být vadný zdroj počítače /vyhozená "pojistka"/ mohlo to vyhodit něco jiného /spolu s pc najendou zapnutá pračka,mikrovlnka/. Pokud chceš mít nech vyměnit zdroj v pc /u nás cca 600-1200dle značky, lepší je dát víc, koupit aspoň fortrona/