Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno php dotaz

Ahoj,
jak v php napsat skript, který zjistí že na nějakém konkrétním pc v internetu běží ftp server (port 21) nebo mysql (port 3306), tak aby to v obou případech vracelo true nebo false.

Díky

fsockopen ?

fsockopen() returns a file pointer which may be used together with the other file functions (such as fgets(), fgetss(), fwrite(), fclose(), and feof()). If the call fails, it will return FALSE

Takže (snad víš co je ternární operátor):

$hostname = "poradna.net"; //Bez http://
$ports = array(80, 3306, 21, 5432);

foreach($ports as $port)
{
print $hostname;
print (fsockopen($hostname, $port, $errnum, $errstr, 2)) ? " má " : " nemá ";
print " aktivní port $port";
print "<br><br>";
}

PS: Gooooogle :>:Řešení

když je port aktnivní tak to funguje pěkně ale když ne tak to vypíše chybu :-(

poradna.net
Warning: fsockopen() [function.fsockopen.html]: unable to connect to poradna.net:210 (Pokus o p�ipojen� selhal, proto�e p�ipojen� strana v �asov�m intervalu ��dn� neodpov�d�la, nebo vytvo�en� p�ipojen� selhalo, proto�e neodpov�d�l p�ipojen� hostitel. ) in D:\html\index.php on line 29
nemá aktivní port 210