Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastaveni prav ke sdilene slozce.

Nazdar.

Mam win XP Prof, pocitac neni v domene, ale v pracovni skupine.
Mam zrusene jednoduche sdileni.

Mam slozku ke ktere potrebuji nastavit prava(cteni,zapis), jen pro dva pocitace (dva uzivatele) kteri jsou ve skupine (na siti).

Slozka ma povolene sdileni, kde jsem nastavil (premissions), pridal NETWORK
protoze uzivatel bude pristupovat ke slozce prez sit. Everyone a podobni jsou ,,Remove,,
Uz zde nevim jestli to mam dobre?

Dale si myslim ze bych mel nastavovat v zalozce ,,Security,,

Ale tam nejak nemohu docilit toho aby ke slozce ,,dilna,, mel pristup jenom ten a ten uzivatel.

Jde to nejak?

Dekuji

Hmm moc mi to nejde,

Situace je takova

Mam anglicke XP takze to budu psat tak jak to tam vidim..

Mam slozku ,,Dilna,,
na ktere mam zatim nastaveno v Sharing je jenom Authenticated Users
V Security mam sebe Administrator (TEST-SERVER\Administrator)
Dale jsem tam pridal Authenticated Users

Na zalozce Security v Advancet jsem zrusil fajfku u dedeni prav a dal jsem Remove, ,,jako,, odebrat dedicke prava. (to jsi nejsem jist, kdyz jsem to zrusil zmizeli vsichni co tam byli, zustal jsem tam jenom ja a
jak pisu vyse pridal jsem tam Authenticated Users)

No a jak ted docilim aby kluci z dilny meli pristup k te slozce, musi mit nejaky ucet na tom pc kde je zdilena slozka. Nejak to tam neumim nastavit.

Dekuji a prosim trpelivost

Jo uz to jede , musel jsem na pc ktere funguje jako server vytvorit ucty. (tak jak pisete)

Zda se mi to trochu neohrabane ,ale zatim to funguje a splnuje to co jsem potreboval.

Zacinam premyslet jestli bych se neco nepriucil o Serveru a prihlaseni do domeny, kdyz uz mam tu moznost legalne instalovat server 2003 nebo 2008. (a momentalne i nejaky volny cas)

Zajimalo by mne jestli server umi aktualizovat jine pc (nove) aniz bych musel stahovat aktualizace z internetu.
Myslim to tak, ze nainstaluji na pc system win xp, treba jen s sp2 , a pomoci toho serveru a tam prichystanych aktualizaci, to jenom nacpu do toho noveho stroje. (rychlejsi to asi nebude nez ze site?)

Nebo jestli by slo primo instalovat (xp,Visty) na nove pc prez lan sit.

Dekuji za podporu..