Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s podporou WIA

Dobrý den,

Mám W Vista Ultimate 32bit , vlastním scaner od canonu canon scan lide 20 už nekolik let, před cca 2 měsici mi přestalo v programu photoshop fungovat ziskávání obrázku pres scaner tzv. WIA podpora, hazel jsem to na scanner takže jsem reinstaloval ovladače ale ani to nepomohlo, až jsem v beznadějich udělal formát disku. Po formátu scaner začal opět bežet jak v photoshopu tak i v corelu. Dnes ale přestal fungovat , piše to dokola že zařizeni s podporou wia neni zapojeno , přitom scanner zapojený je. Když zkusím dát volbu rychleho scanu a následovného tisku na scaneru tak to jede. Ale s jakýmkoliv jiným programek s kterým dříve komunikoval dnes nekomunikuje. Může byt scaner poškozen ? či je chyba někde jinde ? díky moc za jakékoliv nápady

Skus scanner vypnut/zapnut, vytiahnut z PC z USB (je to prepojene cez USB? Alebo nejake LPT?) a po chvili znovuzastrcit.

Pokial uz bol presne stejny problem a pomohla reinstalacia Win tak to je SW problem - nieco bolo nainstalovane co sa s tym mlati. Otazka je co bolo do PC instalovane odkedy to naposledy fungovalo.

To jak popisuješ jsem z koušel v prvních krocích , drivery mam orig. od Canonu, a od doby kdy to přestalo fungovat jsem neinstaloval z programů nic , nebot všechny progamy letely do pc hned po instalaci OS . Jsem z toho celkem neštastný , scanner mam už strašně dlouho a doposud nebyly žádné problémy jelikož potřebuji scanrovat rodičům věci do práce a ted není jak...