Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CD mechanika: jaké písmeno má přiděleno? (dávkový soubor)

Abych to vysvětlil, potřebuju napsat dávk. soubor běžící ve WinXP, který najde cd mechaniku tak, že je v ní vloženo cd a ta dávka hledá v kořenovým adresáři konkétní soubor, pokud ho najde tak nastaví systémovou proměnnou, a to mi právě nefunguje.

Můžete se mrknout a poradit, co dělám špatně?

@echo off
for %%F in (Z: Y: X: W: V: U: T: S: R: Q: P: O: N: M: L: K: J: I: H: G: F: E: D: C:) do (if exist %%F\winbom.ini set CDDrive=%%F)

Nejde o ten název souboru, ale jde o to, že nedokážu nastavit systémovou proměnnou CDDrive, i když teda nechápu proč. Dávku jsem vyrobil sám ...

Pavel

cely environment plati len pre dobu zivotnosti shellu, tak isto ako v inych unix systemoch. ako zanika shell, zanika ja tvoje nastavenie. preto ak potrebujes spustat viac davkovych uloh, tak si normalne vytvor shell(run->cmd) a spustaj to odtial. ak by si chcel, aby env premenne existovali aj dalej, tak mozno lepsia volba bude cscript ale neskusal som. ak budem mat cas, tak sa na to mozem pozriet.