Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router TP-link

Prosím o radu.Po zadani IP adresy routeru a pokusu dostat se do administrátorskeho rozhraní a nastavení se objeví "čas spojení vypršel" (ve firefoxu). Zapojený je správně a ještě nedávno fungoval. Děkuji moc za odpovědi.

router TL-WR542G umí vysílat wifi, ne být klientem od providera. čili trochu víme na čem jsme: nějaké připojení k netu do wan vstupu routeru, počítače připojeny k jeho lan výstupům a k wifi.
viz první obrázek: router by měl mít ip=192.168.1.1
tomu ovšem vůbec neodpovídá konfigurace z druhého obrázku, na ní je výpis z počítače, který je rovnou připojený k netu (viz ip=94.113.x.x) - čili takový pc vůbec na router nemůže vidět (a správa routeru ze strany wan bývá default zakázaná).

něco nepovedené je někdy k něčemu dobré: z obr.2 známe nejspíš konfiguraci od poskytovatele netu.

1) správně zapojit: kabel od providera do wan vstupu tp-linku, z nějakého lan výstupu kabel do počítače.
2) ve vlastnostech tcp/ip nechat automatické nastavení. počítač se za chvíli nastaví.
3) ve známém výpisu ipconfig -all si přečtu adresu brány = to je adresa routeru. běla by být něco jako 192.168.1.1
4) tuto adresu zadám do adresního řádku prohlížeče - router možná bude chtít jméno a heslo, je v manuálu.
5) nastavení wan strany by mělo být na dhcp, aspoň to tvrdí 2.jpg
servery dns: 213.46.172.38 a 213.46.172.39 můžu vyplnit i ručně.
6) nastavení lan: router má nějakou svoji adresu, třeba 192.168.1.1
pro jednoduchost lze opět nechat povolené dhcp, rozsah lze omezit např. na 192.168.1.100-.199
7) po uložení nastavení routeru se už připojím z pc na net. i na pc můžu dns adresy 213.46.172.38 a 213.46.172.39 zadat ručně pro větší spolehlivost.
8) wifi: ssid sítě si rozumně pojmenujeme ať ji najdem, nastavíme vysílací kanál na auto, zapneme šifrování něco jako wpa/psk nebo wpa2, zadáme víceslovný šifrovací klíč, 16-20 znaků je dobrá délka
9) na notebooku tuto síť vyhledat, zadat jako preferovanou, vyplnit stejný klíč.
10) a je to

pozn: obrázky se vystavují na server ukaz.to, ne jako soubory ke stažení na uloz.to

tak jsem to rozjel dle návodu, přečetl si to pořádně :))) zapojím tplink - kontrolky svítí, zkrátka je to zapojeno tak, jak mi to předtím jelo - čili správně :) TCP/IP je nastaveno na auto, a když se chci dostat do admina tp linku přes prohližeč, respektive do nastavní, tak to zkrátka nejde :( hodím tam ajpinu tplinku, a zase " čas spojení vyspršel" :(

mamča mi skopčí výpis -all podle toho prvního já to tady hodím páč se v tom tak nějak moc nevyznám a uvidíme .. ale když jsme to zkoušel doma házelo to nějaké chyby spojení a nevím kua proč, jel snad rok a půl v pořádku a najednou tohle :o/ jinak díky moc pánové, že si na nás děláte čas :)