Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní komp do 15 000

Kolega bude kupovat nový komp na hry, žádný převod videa atd...
LCD, bedny, myš a klávesnici použije ze starší sestavy, čtečku, FDD nepotřebuje.
Chce fungovat na origoš XP, takže vlastně 2000 dolů a jsme na 13000.
Předběžně uvažuju o case Elite Cooler Master 330-333, zdroj Fortron GLN 400W,
HDD SATA WD 320-500GB, DVD SATA LG, MB určitě GB se čtyřmi banky pro RAM + audio,
socket 775 a samozřejmě tedy Intel C2D, protože JIMHO hry ještě dost dlouho Quad
CPU nevyužijí, kromě GTA IV + snad ještě jedné hry. Pak postačí 3x1GB RAM DDR 800
při 32-bit XP Home, dejme tomu A-DATA. Asi best by bylo sehnat ATI 4770 DDR5,
zatím je jí nedostatek, možná kolega počká, jinak 4870, to už bych ho asi lámal
na nVidii. Ve všech případech by se měl vlézt do 12500, abych měl z toho
taky dobrý pocit ve své kapse, páč jen benzín mě bude stát tak 150,
o stráveném času nemluvě. Pokud jsem něco opomenul, připomeňte, díky.

Možná zajímavěji vyjde AMD, tedy jiná deska atd, kolegovi je tohle jedno,
teď zrovna je moc hodin a podíval bych se na to jindy.

Postav to na AMD (na pareni idealni pomer C/V). Desku (GB nebo Asus) s AMD780G (790), do toho noveho Phenoma II (trigigove dvoujadro). RAMky Corsair nebo Kingston (2x2GB v dualu) - s A-datama budes mit akorat problemy. Ctrnact dni pockej (slevy u ATI - nez se to k nam dostane...) a bude i na HD4870. Jinak HD4850 nebo "odlehcenou" HD4770. nVidii do toho necpi. Hry jedou na AMD solidne (netreba preplacet Intel), toz asi tak...