Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno v Outlooku 2003 mám blokované všechny modré odkazy ve zprávách

pomozte někdo seniorovi - při kliknutí na modré odkazy v doručených zprávách se jen objeví hláška, že "operace byla zrušena z důvodu omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému". Dlouhý odkaz se nedá ani zkopírovat, abych ho vložil do adresy http, objeví se jen krátce, takže odkazy nemohu nijak prohlédnout.
Mám starší verzi Outlooku 2003. Před měsícem chodilo vše dobře, nemohu si vzpomenout po stažení čeho to přestalo fungovat. Obnovení nepomáhá, staré body jsou zrušeny.

děkuji pane Karle.
Používám FireFox v poslední aktualizaci. Našel jsem IE a otevřel ho, ale neumím ho nastavit jako defaultní prohlížeč. Je tam volba "výchozí" ale jen u domovní stránky.
Promiňte mi nechápavost, již mi bylo 80 let a tak bych potřeboval trochu víc polopaticky. Volby "Výchozí" u domovní stránky IE nepomohla.

v tradičních instalacích (xp, uživatel je správce) je kriticky nebezpečné aby se odkazem z mailu otevíral nebezpečný prohlížeč ie.
ale kdo chce kam...
nejdřív firefox: menu nástroje - možnosti - rozšířené: zrušit "při startu kontrolovat zda je ff výchozí"
ie: ovládací panely - možnosti internetu - záložka programy - dole "nastavit jako výchozí"

Stejný dotaz tady byl několikrát a tohle řešení pomohlo. Zkusil bych spustit Firefox, měl by zahlásit, že není nastaven jako výchozí prohlížeč. Ponechat IE jako výchozí prohlížeč, restart. Pokud by nepomohlo, zkusit:

To resolve this behavior, follow these steps:
1. Start Microsoft Internet Explorer.
2. On the Tools menu, click Internet Options.
3. On the Programs tab, click Reset Web Settings.
4. Click to clear the Also reset my home page check box.
5. Click Yes.
6. Restart the computer.

en-us

[http://pc.poradna.net/file/view/1279-ie-png]

[http://pc.poradna.net/file/view/1280-ie2-png]

Jako internetový program pro E-mail musí být nastaven Outlook.

pánové, už to chodí!
Chyběl tomu restart, taková zdánlivá maličkost. FF jsem již nastavil zase jako výchozí, jsem na něho zvyklý.
Chtěl bych se vám všem nějak odvděčit - například mým originálním návodem na to, jak se snadno a pohodlně zbavit nadobro bolestí zad. Funguje to u každého, mám pozitivní ohlasy až z Nového Zélandu. Žádná reklama, poradíte-li mi jak vám to mám poslat (2 stránky skenovaného textu A4) , budu mít dobrý pocit že jsem taky někomu něco dal.
Zdravím a děkuji všem