Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezidentní štít Avastu nalezl vir SDFE-ZhugeLiang-4784

Tento vir mi při serfování po internetu najednou hlásil rezidentní štít registrované verze avast home 4.6 při každém pokusu otevřít nějakou webovou stránku.
Hláška avastu zněla přibližne takto: "Pokus o vniknutí do počítače z webové stránky ..... ", následovalo jméno viru a volba přerušit otevírání té stránky. Potvrzením se otevřelo prázdné okno IE, nebo FF.
Nemohl jsem na žádné stránky (připojení WiFi). Přitom kompletní prověření PC avastem žádný vir nenašlo.
Na stránkách antivirů (avast, nod32, avg ... jsem nic nenašel. Nakonec jsem vygoogloval odkazy do diskuse na wilderssecurity.com, kde jsem se dozvěděl, že to je "asi" chyba avastu, že stačí Avast kompletně odinstalovat a znova nainstalovat. Mě stačilo spustit Ad-Aware a odstranit nalezené (8 kousků) kritické spyware a restart PC a bylo vše OK.
Celá věc je ještě zajímavá tím, ža na druhém PC, který sdílí internet s "napadeným" PC chodil internet bez potíží.

Tak kdyby se to někomu poštěstilo také, tak aby věděl s čím má tu čest.
_________________
[mod]zmena kategórie z "Chyby" na "Softvér" (los)[/mod]

Ahojte, tak bohužel mám stejný problém, zkoušela jsem taky Ad aware a restart ale bohužel bezvýsledně, stále mi to hlásí byl nalezen vir a Avast mi nabízí přerušit spojení, když na to klikám, stále se to ukazuje dokola. Takže patová situace, opravdu si už nevím rady. Díky za nápady!

Jenže ten není nikde v počítači (normální test avastu ma PC nic nenajde!) je to "prý" pokus o vniknutí do Vašeho počítače a proto ho nelze nijak lokalizovat a smazat. A to, že je to nějaká chyba antivirového sw mi napovědělo taky to, ze na PC, které sdílí připojení k internetu s napadeným žádný problém nehlásil (a to by měl).
V případě ireny je možné, že neměla aktuální def soubor v Ad-Aware, nebo bude muset avast odinstalovat a znova nainstalovat, jak radí ve fóru na wilderssecurity.com.