Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet

Ahoj,znamý se nastěhoval o do nového bytu zapojil své PC,ale když zapne internet tak to ukáže Server nelze najít atd. Před tím než se nastěhoval v jeho starém bytě vše fungoval s poskytovatelem netu se domluvil že si nechá ten samý tarif co měl,takže je to vlastně to samé akorát v jiném domě..Kabel je připojený, ale pořád to nejde IP adresa maska a brána zůstaly stejné ti chlapi co mu přišli dělat ten net tvrdili že by neměl být žádný problém.Dokonce to před ním i zkoušeli na jejich noťasu zapojit ten kabel a frčelo to bez problému jen ten jeho PC se nějak nechytá.Nevíte v čem to je?Díky

tvůj známý nepíše jak má nastavený router (wan/lan stranu), jak má nastavený pc, jestli mu funguje ping na router, jestli se dostane do administrace routeru.

..s poskytovatelem netu se domluvil že si nechá ten samý tarif co měl,takže je to vlastně to samé akorát v jiném domě.

nemusí být. v jiném domě, pokud je připojený na lan rozvod poskytovatele netu, může mít jinou ip a bránu na wan straně.

ověřil by to tím, že nechá hodnoty které nastavoval pro vstup routeru, nastavit na notebuka, ten připojit rovnou na net před router, a výpisem ipconfig -all, anebo chybovým hlášením windows hned zjistí kde je bota.