Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí pc

Ahoj, po chvilce chodu pc zamrzne a jedou krátce pípne, nejde s tím nic udělat, takže musim zmáčknout restart. Bios mam Award a tam sem se nedočetla co znamená jedno pípnutí.

Jedno pípnutí obvykle znamená, že proběhly testy biosu (POST) a všechno je v pořádku. Zkusil bych ještě tu paměť projet pomocí MemTest86 (nechat běžet pár hodin). Ten se bootuje z diskety nebo z CD, takže se tím i kromě kvalitního otestování pamětí vyloučí i softwarový problém, případně problém s diskem. Pokud je problém v HW, měl by se projevit i při běhu MemTestu.

"pc zamrzne a jedou krátce pípne".... to vyzerá na reštart mainboardu, hardwarová chyba. Vadná doska ?, vadný zdroj ? RAM-ky spôsobia zatuhnutie no tebe sa asi reštartuje, takže RAM zatiaľ na okraj podozrenia.
Vylučovacia metoda, ako prvý podozrivý zdroj, požičať si - vymeniť iný, potom hľadať dalšie príčiny. Samozrejme triviálnosti ešte predtým, náhodou nie je potrebné pod niektorý stlpik vložiť izolačnú podložku ?, overiť upevnenie dosky, dotlačiť konektory ?