Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor přesně

Po jaké značce se více dívat?
Mám u plánu 22 palcový monitor. Finančně tak do 8 tisíc (plus minus nějaké drobné)
Za tu cenu se dá koupit základní Eizo- ale má hlavní části z kovu, i výbava je dobrá
A nebo třeba Dell
Eizo uvádí kontrast 3000 ku 1. Je to skutečný kontrast nebo dynamický?
Monitor má sloužit na kancelář, občas nějaká hra, fotografie a sledování TV( pci tuner).
Levné monitory okolo 4-5 tisíc mě odrazují, když připlatím na 8 bude znát rozdíl k lepšímu? A nebo nabídnou jen lepší provedení?
Nějaký konkrétní model k doporučení?

Tak jsem zjistil, že ten Dell uvádí kontrast 3000 a je dynamický.
Pokud nejde vypnout, tak škrtám z výběru.
Před rokem a půl jsem viděl nějaký NEC, bohužel nevím podrobnosti, ale obraz byl nádherný.

Tak jsem se na něj díval a opravdu má dobré barvy.
Ještě že na jaře jsem nekupoval nějaký levný do 5 tisíc. Ten by byl k zlosti.
Sice někde psali že píská, ale to asi ne všechny kusy.
Děkuji a DOPORUČUJI!