Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Marketingová politika Microsoftu

Právě si pořizuji nové MS Office. Ačkoliv bych si rád zakoupil staré 2000-ovky (které mám na ostatních počítačích), ty již nikde nejsou k sehnání. Narazil jsem ale na zvláštní věc. Když si koupím Works 8.0 za 1.299,- Kč a k tomu přikoupím krabicovou verzi Microsoft Office 2003 PRO CZ Upgrade za 8.599,- Kč (dnešní ceny bez DPH u jedné nejmenované firmy), jež umožňuje upgrade z oněch Works, mám za necelých 10.000,- Kč plnohodnou verzi MS Office Pro 2003.
Pokud si však koupím samotnou krabicovou tohoto programu bez upgrade, zaplatím 13 499,- Kč, tedy cenu cca o 3.500,- Kč vyšší.
Spousta věcí je mi u MS nepochopitelná, ale měl jsem za to, že ve kšeftu mají jasno. Možná se mýlím a proto bych se chtěl zeptat, jestli by mi mohl někdo toto vysvětlit.

To se taky stalo jednomu mému kamarádovi. Ráno se vzbudil a byt vybílenej jak po nájezdu pirátů. Holku pak někdy našel, zavolal na ní cajty a ti málem sebrali jeho, že omezoval její svobodu a prej si usnul a nechtěl jí pustit z bytu. Tak jí pak aspoň střískal jak financ kozu. Kam ten svět spěje...

Á, zase ty licence Microsoftu :-)

Upgrade licence MS jsou někdy výhodnější, to je v pořádku - dokonce existují takové speciality, jako crossover upgrade z úplně jiných operačních systémů na systémy Microsoft, např. existovalo "upgrade" z SCO UNIX na Windows NT Server za speciální zlevněnou cenu, upgrade z OS/2 na Windows 95 atd...

jinak v kšeftu samozřejmě jasno mají, staré židovské přísloví říká když koupím za korunu a prodám za korunu, vydělal jsem :-) Jde o získávání zákazníků...