Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazení CPU ve hře

Ahoj,neznáte nějakou utilitu k zobrazení výkonu procesoru ve hře?Mám procesor AMD Athlon 64x2 Dual Core 6000+ 3,10GHz a Grafiku od ASUS nVidia GTX260, 896MB DDR3, 2xDVI, HDTV, PCIE2.0Grafika by procesor moc neměla zatěžovat(pokud se nemýlím),ale myslím si,že p.jede na 100 procent

Jezis, co to tu citam :D

To, ze CPU pri hrach ide na 100% je uplne normalne. CPU grafiku nijak nezatazuje ale v pripade slabeho CPU do nej nemusi CPU stohat dodavat data a vysledny framerate moze byt nizsi. Toto by som ale nepovedal t tvojom CPU (6000+). Naviac hucanie chladica je tiez celkom normalne, zvysi sa tepota = zvysia sa otacky. V hrach vykon CPU nijak nezobrazis, nieje to potrebne.

Pokud ti jede procesor ve hrách na 100%, je to známka, že ti brzdí grafiku, což se vůbec nedivím.. Měl jsem podobný procesor 5600+ brzdil mi dokonce HD 3870.. Co jsem ho vyměnil za phenom II x3 710 a nataktoval na 3,1 Ghz.. No úplně o něčem jiném..

Lol, odkial si zobral taku blbost? To, ze CPU ide na 100% nemusi vobec indikovat brzdenie grafiky, nakolko len moze pocitat fyziku, ktora nejde akcelerovat grafikou (Havok). A co sa tyka zataze tvojho Phenomu - kolko hier myslis ze podporuje 3 a 4 jadra? Z tohoto dovodu ti CPU ide tak maximalne na 2 jadra a zvysok sa flaka. Preto ho nemas zatazeny kompletne.

Nejde jen o podporu více jader ale hlavně o to, že na stejném taktu je výkonější a ne o málo.. Navíc velká rezerva pro overclock.

Pěkný test: http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/1 2687-vliv_cpu_na_herni_vykon_33-herni_vykon_proces oru?start=1

Athlon 64 x2, byť na vysoké frekvenci, už prostě nedokáže zásobovat dnešní grafiky a využít tak jejich plný potenciál..
U současných her je prostě athlon 64 x2 brzdou, o tom jsem se sám přesvědčil a nepotřebuju, aby mi někdo říkal, že to není pravda..

PS: s tím 100% využitím to byla hovězina, to uznávám :-)