Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojení dvou txt souborů

potřebuji spojit 2 txt soubory. Zde uvedu vzory: první:
aaa
bbb

Druhý:
ccc
ddd

Výsledek:
aaa
bbb
ccc
ddd

Zkoušel jsem na Windows WinMerge, ale nikde jsem to tam neviděl.

V Linuxu zase nevím jak použít join v konzoli (cat file3 | join file1 file2 ????)

A po tomto pojení by bylo vhodné mít nástroj na kontrolu duplicitních řádků, ale to snad má PSPad...

najjednoduchsie na win
copy subor1+subor2 subor3
ked to ma byt binarne (bez kontroly/konverzie CR/LF tak
copy /B subor1+subor2 subor3

na linuxe zhlavy neviem co je najjednoduchsie ale moznosti tam je milion, aj na odstranovanie duplicit riadkov (grep by to mohol vediet)

tvoj uniq ma ale jednu nevyhodu :-)

vytvor si subor (napriklad: xx) a daj do neho nieco taketo

aaa
bbb
ccc
bbb

potom do konzoly napis prikaz: uniq xx
a co sa stane? vypise sa ti
aaa
bbb
ccc
bbb

ked vsak v subore budes mat
aaa
bbb
ccc

tak uz uniq funguje. Z man uniq som nevycital, ci niektory z argumentov toto dokaze upravit