Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno teplota grafiky na Asus M51Sn

ahoj lidi!

mám notebook Asus M51Sn (asus-m51sn-as014c-d87273.htm) a už dlouho na něm pozoruji teplotu [b]grafické karty, která se nyní při normálním běhu (tzn. prohlížení www, icq, jdownloader...) pohybuje okolo 62C.., někdy skočí z ničeho nic na 63C - 66C a chvíli se tam drží (nevím, proč se děje).., v zimě byla průměrná teplota mezi 58C - 60C.., notebook mám stále na stole (dřevěný) a položený o plastové zakončení stolu, což znamená, že je v zadní části zdvižen o cca4 cm a může tak nasávat více vzduchu.., pravidelně ho čistím stlačeným vzduchem (každé 2 měsíce, všechny průduchy + větráček + vnitřnosti, kam až se dostanu), jsem v nezaprášené místnosti s normální pokojovou teplotou.

1) jsou teplotní údaje u téhle grafické karty normální?
2) současné zvýšení teploty oproti zimě mám přičítat změně ročního období?
3) je možné nějakým způsoběm zlepšit chlazení notebooku (respektive grafické karty)?
- chladící podložku už jsem zkoušel a je k ničemu - dokázala snížit teplotu grafické karty o 3C
4) nejsou takhle vysoká provozní teplota známkou nějaké hardwarové poruchy?
5) jak můžu regulovat rychlost otáček ventilátoru?
6) je možné snížit výkon grafické karty aby se tolik nezahřívala?

je toho hodně, proto moc děkuji těm, kteří to přečetli až do konce a těm, kteří odpověděli!

vpodstate ano
ano
nie
nijak
to ti robi automaticky ked si v 2D (plocha Win). Je to niekedy mozne aj naflashovanim BIOSu ktory obmedzi vykon ak vyrobca ma problem s prehrievanim tak moze byt ze taky BIOS vydal. Ale tebe sa nic neprehrieva takze nemusis ani nic riesit :)

No tak este mas 3stupne rezervu :-) (a mozno aj viac neviem kolko je tam maximum). viac ako pri COD tam uz nebude. P.A. A aj keby bolo tak sa to samo podtaktuje.
Asusy su typicke prehrievace (asi debilny design), a nechapem co cakas od notebooku. To tam mali narvat 5kg chladic a dodavat k tomu vozik? :)

na nvdidia fore pisu priamo z nvidie, ze normalne teploty pre grafiku su 40 - 90C. kedze v notebooku sa neda instalovat lepsi chladic, tak jedine riesenie je dobre vetranie - dokupit tu speci podlozku pod notas na prudenie vzduchu, viac sa asi neda. inak niekde spominali aj vadne serie chipsetov kariet, ktore sa prehrievali, spadala tam typovo aj 9500m nvidia karta, ale tazko povedat ci sa jedna o tento pripad - to asi az vtedy, ked by sa karta prehrievala tak, ze by resetovala notebook, alebo by boli vidiet nejake artefakty a pod.

taky jsem sledoval, že se zahřívá docela hodně, větrák dost často běžel na plný otáčky.. od dneška už problém nemám, grafika odešla do věčných lovišť a s ní půjde nejspíš i celej notebook :( Doporučuji současným majitelům zkontrolovat teplovodivou pastu a teplotu hlídat, ale i tak asai dopadnete jako já, narazil jsem už na víc lidí s tímhle problémem...