Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU AM2 do 2000?

čau,tak sem zase píšu..
tentokrát se jedná o mého souseda,který potřebuje nový CPU,na AM2..mělo by se to vlést do 2000,max 2300kč.
Mám vzít x2 6000+ ? Nebo vzít AMD Phenom X3 Triple Core 8750 Black Edition (Agena) 2.4 Ghz ? Popř. jiný? PC slouží na hry,sledovámí filmů a surfování po internetu.
Socket AM2 byl nahrazen socketem AM2+, který se liší hlavně podporou HyperTransport 3.0. Procesory do socketu AM2+ budou zpětně kompatibilní s AM2, ale v tom případě poběží pouze s HyperTransportem ve verzi 2.0.
Toto jsem vygooglil,takže stím Phenom 2,na AM2+ by neměl být problém do desky na AM2.
Díky za názory.

Athlony 64 x2 bych už dneska nebral.. Dívej se po Athlonech II x2 nebo Phenomech II x2.

Třeba Athlon II x2 250
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6592 8

Pokud by soused sáhl hlouběji do kapsy, může mít Phenom II x2 (což je vlastně čtyřjádrový phenom II s 2 aktivními jádry a má 6 MB L3 cache) za cenu kolem 3000 kč.

Nejdřív ale najeď na stránky výrobce desky a zjisti si, jestli je vůbec aktualizace biosu s podporou těchto procesorů pro sousedovu desku..

To je zajmavý.. Já měl desku od Gigabyte taky s čipsetem 690v a co se dívám, tak pro ni je udělaný nový bios s podporou phenomů II.. Tudiž čipset toho schopný je, ovšem výrobci se asi nechce podporovat starší desky, tak má soused smůlu a pokud nechce novou desku, tak mu tam lépni nějaký ten athlon 64 x2 třeba ten 6000+ pokud bude ještě k sehnání..