Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit virovou nákazu?

Dobrý den. Poradí mi prosím někdo jak smažu tento soubor když nemůžu do nouzového režimu?? A je možné že kvůli němu mi nejde stáhnout aktualizace windows xp?? Díky za radu.
C:\WINDOWS\system32\services.exe:ADVAPI32.RegOpenK eyA
Změna předmětu, původně: asi vir :-)(touchwood)
Stupidnější předmět jsi už napsat nemohl. (touchwood)

OMG. Možné je samozřejmě všechno, hlavně u jedinců, co sice nic neumějí, ale zato důležitě klikají po netu pod správcovským účtem.

Pročpak nemůžeš do nouzového režimu? Něco ti snad brání? FYI: souber většinou nejde smazat proto, že je zavedený v paměti. Proto postačuje zjistit jeho PID, to následně odstřelit a soubor smazat.

Do nouzového režimu se nedostanu díky firemní bezpečnostní politice (ale to by bylo na delší povídání), a jiný, než správcovský účet právě z toho důvodu taky není možný (jo, je to na hlavu, ale to realita občas bývá…)

Jo, ale na poznámku, že na většině stanic v síti jsou jen správcovské účty, mi oznámil, že mi ten můj klidně upraví, ale na ostatní kašle…
PID procesu jsem sice našel, ale nechce se nechat odstřelit...
(Ale řeším to na PC kolegů na vrátnici, takže tak úplně můj problém to není…:-))

Trošku připíšu za kolegu - "superadmin" má ekonomické vzdělání, způsob odstraňování závad v jeho podání spočívá v zahájení pozorování závadného stavu, v lepším případě provádí restart…:-(
Na daném počítači byl spuštěn online scanner od esetu, odstraněno 8 nákaz… Stále však nefunguje přístup na winupdate, takže pořád nefungují aktualizace. V pondělí (až se dostanu v práci k tomu počítači) zkusím dodat další info…

zkus zkontrolovat obsah souboru C:\Windows\Sys­tem32\drivers\et­c\hosts jestli si tam vir cosi nepřidal.
po nákaze virem, pokud něco nefunguje se sítí, můžeš zkusit opravu pomocí winsockfix
zkontroluj nastavení sítě výpisem: ipconfig -all
jestliže si tam ty počítače administrujete každý podle svého uvážení, updatni na poslední servicepack pokud chybí.