Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém při spuštění PC

Prosím o pomoc. Při spuštění PC se někdy(tak z 80%) zobrazí toto: "CPU fan error! Press F1 to resume" Po stisknutí F1 problikne "Checking NWRAM" a počítač bezproblémů naběhne a funguje OK. Jak odstranit tuto hlášku! Díky za pomoc

Větrák funí :-) To je jediný problém. Já nejsem tak zkušená v tomto oboru. Ale proč se tato hláška někdy obějí a někdy zase ne. Má na to i vliv teplota CPU, HDD a VGA. Tyto hodnoty se zobrazují na displeji PC(aktuálně CPU-30,1; HDD-36; VGA-37,5). Možná se ptám hloupě, omlouvám se předem, ale když teda vypnu toto varování v BIOSu, nevím kde najdu :((( nemůže nastat nějaký problém v budoucnu s PC, když nějaký vážný problém vznikne a toto hlášení bude vypnuté?

ihned po zapnutí nemůžou být díly pc přehřáté. problém bývá v tom, že se ještě nemusely ustálit napětí všech větví zdroje, navíc zatíženého rozbíhajícími se disky, a čidla teploty už reagují, ale na špatné hodnoty.
proto hupky dupky do biosu, nastavení tuším "pc health", a úplně zrušit (disable) varování při nastavené teplotě.

hlídání těchto hodnot biosem je k ničemu - viz tvůj případ.

Tyto hodnoty se zobrazují na displeji PC(aktuálně CPU-30,1; HDD-36; VGA-37,5).

kdyby tě teploty přesto zajímaly, máš před očima displej.
pokud ti chybí nějaké upozorňovadlo, jde do windows doinstalovat nějaké (zbytečné) hlídátko, při naběhnutých windows jsou už napětí uvnitř pc normální, a čidla nebudou hlásit nesmysly.

když vlezeš do biosu, není nikde vidět název zajímavého oddílu, který by mohl souviset s teplotami/otáčkami ventilátorů? protože když ti bios takovou chybu hlásí, tak tam tato sekce být musí.

za normálních okolností se pc nemůže začít přehřívat - pokud je rozumně poskládáno, chladič správně dimenzován a je správného provedení, aby se žebra ihned nezanášela prachem (pc nemá stát ihned na koberci). ale jednou za rok se dá zkontrolovat vnitřek, to ničemu neuškodí.

já to tam nemůžu najít. Už to hledám asi hodinu a nic. Ještě se zeptám. V biosu jsem našla záložka "Power" - "Hadward Monitor" teplotu a rychlost, ale liší se od hodnot uvedených na displeji PC. Teplota se lišila o 12 stupňů. Displej 40 a v Biosu bylo uvedeno 52. I rychlost se značně lišila? Je to normální????