Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vybíjanie batérie na MB

v servise mi dali do pc dosku ms7135 v.1,použitú,bez záruky,pc išiel cca 3týždne,potom som musel vymeniť baterku,zasa bolo ok na 3 zýždne,potom dalšia výmena a 3 týždne pokoj,teraz zasa som musel dať novu baterku.tie predtým boli nejaké čínske značky, teraz som dal maxell(inú značkovú nemali).Pc po stlačení tlačítka v jednom prípade bud nezačal post test, alebo v inom prípade po teste nešiel nabehnuť windows,.PO každej výmene baterky pc nabehol a išiel ako hodinyk.Neviem čomu to pripísať,či to boli shity baterky,alebo niečo bateriu skratuje, ale su na doske nejake jumpery zle prepojené. PC nechavam na sieti,ale ani to nepomohlo. Som zvedavý kolko vydrží táto maxella .Nestretol sa s tým niekto?

Ja mel kdysi podobny problem s deskou pro AMD K6-II. Znacku si jiz nepamatuji. Puvodni vydrzela rok a pote kazdy mesic nova baterie...

Po 3. vymene jsem si sehnal kousek oboustranne desky na plosne spoje, desetihaler, dva dratky, drzak na 2 tuzkove baterie a dve tuzkove baterie. Zavolal jsem Ferdovi, ten to "zpytlikoval" dokupy a bylo vystarano. Loni jsem stroj po nekolika letech z nostalgie pustil (pred posledni cestou do recyklacnich koncin) a svete div se, hodiny byly posunuty pouze o 30 minut... Nakonec jsem radosti nad uspechem transferoval ony tuzkove baterie do nastennych hodin. ;-)

tie tužkové už potom držali stále? na halier si napajkoval droty a ten potom strčil namiesto baterky do MB?
a napájali to tužkové baterky externe potom? nie som nejaký profi do slaboprúdu,ale mám kamoša čo by mi to tiež dal dokopy, len musím vedieť ako mu to vysvetliť . už ma totiž nebaví furt meniť baterky

ano, tuzky drzely, proto jsem je pote jeste dokazal pouzit i do nastennych hodin. ;-)

Draty jsem napajel na ten oboustranny plosnak (na kazdou stranu jeden dratek) a zapojil na drzak baterek. Na desetaku by to mekkou pajkou asi blbe drzelo a zkrat by byl nevyhnutelny!!! Desetak slouzil jen jako mechanicka mezivycpavka a dorovnaval plosnak do tloustky baterky, aby plosnak nevypadl. Knoflikova baterka byla umistena "naplacato" (coz by mel byt i tvuj pripad). Desky, kterym knoflikova baterka stoji kolmo k desce, by to musely mit jinak...

Nechci byt rejpal, ale CR2032 ma 230mAh, tuzkova baterie ZnC ma cca 600mAh, lithiová 3000mAh a alkalicke 1000-3000mAh.

Nevidim duvod, proc by i obycejna ZnC nevydrzela nasobne dele. Muj osobni nazor je, ze deska je vadna. Pokud baterie vydrzi pouze nekolik tydnu, prilis s tim nenadelas. Davat k tomu externi zdroj nedoporucuji, nevis co je kde vadneho. Osobne bych shanel dalsi desku, pouzival a pravidelne nabijel AA akumulatory (maji kapacitu kolem 2500mAh) nebo ozelel komfort udrzeni udaju...

inspirován mm_, měl bych myšlenku:
- všechno vypnout, odpojit od sítě, vytáhnout baterku cr2032 nebo co tam teď je.
- vytáhnout z šuplíku digi miliampérmetr (rozsah třeba 20mA), zapojit hroty z baterky přes měřák do objímky baterie na desce, kolik to teď žere.
- spočítat napájecí odpor = 2volty / parazitní odběr.
- to by znamenalo najít na desce +5Vstandby, který navíc zůstává furt pod napětím (pin zdroje 9). jenže pro jistotu kdyby nezůstával, zařadit do série s odporem diodu (anoda na 5Vstandby), a odpor počítat z 1.4V
- kombinaci katoda diody + odpor přivést drátem na +baterky v patici.
- vrátit baterku, kabely, po vypnutí pc nechávat zapnuto v síti.

Setkal jsem se s tím. Je vadnej čip co jej baterka napájí a ten pak víc žere a baterka brzo dojde. Vzhledem k tomu, že se ty desky blbě shání a záruku nemáš bych to taky řešil externí baterií. Dá se koupit držák na dva tužkové a ten se pak musí připájet na desku /nebo udělat mechanicky simulaci baterie/
Do držáku dát buď 2x tužkové, pokud by to nestačilo to předělat na aku s dobíjením.

to uz jsem mu radil 20.6.2009.

vysledek je:

nevydržala ani maxela,a nepomohli ani tužkové batérie

Pokud byly nove a vydrzely jen 4 tydny, pak bych by se mel zeptat v tom servise, co s tim - platil-li u nich. Ale asi vedeli, proc bez zaruky:

v servise mi dali do pc dosku ms7135 v.1,použitú,bez záruky

Rada na zaver je dat tam namisto tuzkovych baterek tuzkove akumulatory, maji az 4x vetsi kapacitu a daji se "recyklovat"...