Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude stačit 10 000Kč na herní PC?

o prazdninach si chci koupit novy pocitac aby my tam sly nove hry treba fallout3 nebo novy call of duty. a chtel bych se zeptat jestli my budes stacit 10 isic neo si mam vic vydelat?
Změna předmětu, původně: joseph.leher (touchwood)

Mno, nebudu ti lhat. Je to malo. Za ty prachy se jakys/takys PC poskladat da, ale na hry budes potrebovat prirazit minimalne ctyri litry. Na pecku "za desitku" si asi vyse zminene hry zaparis, ale bude to vykonnostni kompromis (povypinane detaily, snizene rozliseni,...).

No nevím, mně to přijde divný, plánovat kolik peněz si vyděláš. Napřed si vydělej prachy a teprve pak se ptej, co si za to můžeš koupit. A upozorňuji tě, že v době stávající ekonomické krize si budeš jakožto (na 99%) student hledat práci velmi blbě, bo je spousta jiných, který vezmou cokoliv i za směšný částky (z něčeho žít musí). Takže nakonec budeš rád, že si vyděláš těch 10 litrů za celý prázdniny. Protože těch 15 tisíc, jak si plánuješ, tak to je částka odpovídající dvěma minimálním mzdám a na brigáníky se nikde nepředaj.

no, za desitku si ale pc na Folauta 3 a COD4/5 podle me postavi taky :-)

E5200 (1600,-)+deska (GB p43-DS3 -1800,-)+ 2GBRAM (900,-) + HD4830 (2100,-) + zdroj a case (2200,- nějakej 4x0W fortron + coolermaster 3xx))
+ disk a dvdrw (2000,-) a je to. 10600,- s dani.

Jen na ty windouzy nezbylo, das si tam win7 RC a do jara ti to pojede. Mezitim si k jezisku budes prat windows :-)

To máš pravdu, u mě se už první kolo vylepšování chystá - výměna grafiky za HD4770 a větší HDD (asi 1TB, má asi nejlepší poměr peníze/GB). A potom už nebude mít cenu to upgradovat a bude lepší zase odznova a s Intel i5 nebo jestli zlevní i7, ale aspoň už budu mít nějaký použitelný hardware a bude to stát míň peněz.