Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záchrana dat z HDD

Ahoj všichni, od včerejška řeším problém se záchranou dat z disku. Je to Seagate 250 GB 3250820AS, 250 GB, SATA II. Je rozdělený na 2 oddíly, 40 GB a zbytek. Oddíl 40 GB je špatný, bohužel jsou na něm nezazálohovaná data. Testdisk mi zahlásil, že "MFT is damaged", proto žádná záloha filesystému neexistuje. Navíc jsou na disku vadné sektory. Disk "nebouchá", v BIOSu se detekuje. Mám Getdataback for NTFS, bohužel disk je v takovém stavu, že pokud je připojený, Windows mi nenastartuje ani v nouzovém režimu. Vyzkoušel jsem snad všechny možné utility, Ontrack Data Recovery, Winternals Disk Commander, vše co je na Hiren´s Boot, bohužel při všech se mi PC zahryzne při skenování. Máte někdo nějaký tip, než to odešlu na záchranu dat za dlouhé peníze? Upozorňuji že disk není můj, svoje data mám zálohovaná. Dotyčný ne a má tam několik let účetnictví. Díky předem.

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

Díky všem za pomoc, bohužel moribundus disku postoupil a už to nechce komunikovat skoro s ničím, PhotoRec i TestDisk zatuhnou při pokusu o navázání komunikace s diskem. Už jsem tomu věnoval příliš mnoho času a energie. Třeba tohle téma v budoucnu někomu poslouží. Ještě jednou díky.